Kodak SceyeX: pomysłowy skaner do dokumentów

Kodak SceyeX: pomysłowy skaner do dokumentów

Alternatywa dla tradycyjnego skanera dokumentów? Nie. To produkt dedykowany dla tych środowisk biurowych, w których liczy się łatwe i przystępne skanowanie dokumentów. Jakich? Przede wszystkim takich, których nie jest w stanie obsłużyć tradycyjny skaner dokumentowy: zszyte lub spięte pliki dokumentów, magazyny i gazety czy bardzo cienkie koperty.

Urządzenie zostało zaprojektowane w kształcie zgrabnej kamery umieszczonej na ramieniu z podstawką, dzięki czemu bez problemu zmieści się w miejscu o mocno ograniczonej powierzchni, np. na biurku. Taka konstrukcja skanera to istotny atut – brak jest elementów wymagających wymiany, jak rolki czy separatory dokumentów, przez co użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów eksploatacji. SceyeX wykonuje bardzo dobrej jakości skany w rozdzielczości 300 dpi, co jest zasługą sensora 10 Mpix.

Sam proces skanowania jest bardzo łatwy – wystarczy w polu widzenia kamery położyć dokument i wybrać opcję skanowania. W przypadku spiętych kartek, książki czy czasopisma proces skanowania może się odbywać nawet w trakcie przeglądania dokumentu. Kodak SceyeX bazuje na standardowym sterowniku TWAIN, co pozwala na integrację urządzenia z systemami do przechwytywania dokumentów – podobnie, jak jest to w przypadku tradycyjnego skanera dokumentowego. Urządzenie zasilane jest za pomocą złącza USB, natomiast aplikacja Multipage Assistant umożliwia tworzenie wielostronicowych plików PDF oraz TiFF.

Nowy skaner marki Kodak dostępny jest w dwóch wersjach:
– SceyeX – zaprojektowany do w pełni automatycznego przechwytywania dużej ilości dokumentów ze znakomitą jakością,
– SceyeX Mono-Pro – specjalna wersja urządzenia bez trybu kolorowego z udoskonaloną ostrością i jasnością przechwytywanych obrazów.

Ceny SRP netto:

– Kodak SceyeX – 799 EUR
– Kodak SceyeX Mono-Pro – 1 090 EUR

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *