Kolory w łazience. Od szarości po czerń

Kolory w łazience. Od szarości po czerń

Łazienka z perspektywy dobrania właściwych kolorów. Albo zabawy kolorami. Jak uniknąć przygnębiającego efektu podczas zabawy kolorami, które rzadko dominują w łazience: choćby czernią. Innymi słowy: w kilku słowach o kolorach w łazience.

Czerń

Kolor ten rzadko dominuje w łazience, często jednak stanowi dodatek i podkreśla poszczególne elementy wnętrza, dodając mu klasycznej elegancji. Najczęściej spotykane jest połączenie bieli i czerni. Graficzne wnętrze warto jednak nieco ożywić chociażby przez wprowadzenie koloru w dodatkach. Ten pomysł ma jednak bardzo wiele zalet, bowiem w zależności od doboru kolorowych akcentów, łazienka może zmieniać swój charakter.

Ciekawe są również łączenia czerni z czystymi, zdecydowanymi kolorami, szczególnie jako podkreślenie geometrycznych form – można w ten sposób uzyskać wiele interesujących efektów – od klasyki do kubistycznej awangardy. Czerń należy jednak dozować ostrożnie, szczególnie w małych pomieszczeniach, bowiem optycznie pomniejsza wnętrze, może też (ze względu na uwarunkowania kulturowe) sprawiać przygnębiające wrażenie.

Grafit

Kolor ten z matowym wykończeniem może być stosowany w stylu tradycyjnym i współczesnym. Jest to klasyczna barwa inspirowana skałą i kamieniem.

Szarość

Szary to zimny kolor, który dobrze współgra z wieloma odważnymi akcentami kolorystycznymi i materiałami. Jaśniejsze odcienie szarości mogą spełniać rolę alternatywy dla bieli w niektórych zestawieniach.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *