Konkurs Excellent Design 2012: Villeroy & Boch w nagrodzonych łazienkach

Konkurs Excellent Design 2012: Villeroy & Boch w nagrodzonych łazienkach

Konkurs Excellent Design: 183 architektów, 90 prac. Łazienka o powierzchni 8 mkw.  No i ekskluzywne produkty Villeroy & Boch. Co z tego wyszło?

Minimalizm, klasyka i kolekcja La Belle Villeroy & Boch dominują w projektach łazienek nagrodzonych w drugiej edycji konkursu Excellent Design 2012. Organizator – krakowski Salon Wyposażenia Wnętrz Excellent – ogłosił zwycięzców i wręczył nagrody.

Pierwsze miejsce w konkursie Excellent Design 2012 i nagroda – program CAD Decor o wartości 10 000 zł – przypadały Żanecie Galor za projekt minimalistycznej łazienki, z odważnymi, „pałacowymi” akcentami. Drugie miejsce i laptopa Dell Inspiron Q15R zdobyli Katarzyna i Tadeusz Tomaszewscy, którzy stworzyli jasne, klasyczne wnętrze – z barokową umywalką z kolekcji La Belle. Trzecie miejsce i Lenovo IdeaPad Tablet K1 należy do Magdaleny Klonowicz – zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Excellent Design. Nagrodę dodatkową – designerskie głośniki JBL Creature III – otrzymała Anna Olbrecht – autorka najlepiej ocenionej pracy przez użytkowników Facebooka (największa liczba kliknięć „Lubię to”).

W tym roku do konkursu Excellent Design zgłosiło się 183 architektów, którzy w ciągu dwóch miesięcy nadesłali 90 prac. Uczestnicy zmierzyli się z 8 mkw. powierzchni łazienki, tworząc swoje projekty w oparciu o istniejące produkty, dostępne w salonie sprzedażowym Excellent, m.in ceramikę i płytki Villeroy & Boch. Jury, składające się z 2  przedstawicieli organizatora i firm-partnerów konkursu, oceniało pomysł, właściwą ergonomię pomieszczenia, użyte materiały i formę podania projektu.

Amelia Szmyt, architekt, Koordynator Project Business, Villeroy & Boch Polska i członek jury konkursu Excellent Design 2012 przyznała, że obrady były długie i burzliwe, ale udało się wybrać prace, które prezentują niebanalne, ciekawe ujęcie tematu.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym przedsięwzięciu, które potwierdza, że Polacy coraz większą wagę przykładają do profesjonalnego wystroju wnętrz – powiedziała Amelia Szmyt. Tegoroczna edycja dowiodła, że nawet niewielką łazienkę można urządzić z rozmachem i fantazją. Architekci pokazali, że ekskluzywne produkty, takie jak ceramika i meble z kolekcji La Belle czy My Nature, nie są tylko zarezerwowane dla przestronnych salonów kąpielowych i świetnie prezentują się w mniejszych pomieszczeniach.

Wszystkie prace nadesłane przez uczestników konkursu, można oglądać na:
http://www.facebook.com/ExcellentDesign2012

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *