LG Cinema Screen Design, czyli nowa, cienka ramka i…inne

LG Cinema Screen Design, czyli nowa, cienka ramka i…inne

Na targach CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma LG Electronics (LG) zaprezentowała nową obudowę CINEMA SCREEN Design. Została ona zastosowana
w nowych telewizorach CINEMA 3D Smart TV, które trafią na rynek już w tym roku. Ramka o grubości zaledwie 1 mm zapewnia jeszcze bardziej optymalne i komfortowe warunki do oglądania trójwymiarowego obrazu, gwarantując wrażenie pełnego uczestnictwa widza w toczącej się na ekranie akcji.

„Technologia 3D wciąż się rozwija, a LG dokłada wielu starań żeby brać w tym procesie aktywny udział” ― powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor działu Home Entertainment w firmie LG. „Dzięki nowym i udoskonalonym funkcjom 3D oraz obudowie CINEMA SCREEN Design uczyniliśmy w tym zakresie znaczny krok naprzód”.

CINEMA SCREEN Design prezentuje najnowsze osiągnięcia LG w zakresie technologii wyświetlania obrazu, odznaczając się jednocześnie perfekcyjnym wzornictwem. Ramki nowych telewizorów CINEMA 3D Smart TV są niemal niewidoczne, przez co wyświetlane efekty wizualne są jeszcze bardziej realistyczne. Tym samym widz może poczuć się jak w sali kinowej.

Okulary CINEMA 3D to kolejny produkt, który wchodzi do oferty w 2012 r. Są one dostępne w trzech eleganckich wersjach i zapewniają o 20% jaśniejszy obraz niż poprzednie modele. Zredukowana waga oraz opływowy kształt zwiększają komfort odbioru i umożliwiając dłuższe oglądanie treści 3D.

Nowemu zestawowi do odbioru treści w trójwymiarze od LG towarzyszy szereg innowacyjnych technologii. Funkcja Dual Play to rozwiązanie, w którym na nowo wykorzystano sposoby osiągania trójwymiarowego obrazu, aby zapewnić niepowtarzalne wrażenia miłośnikom gier. Dzięki opracowanej przez LG, funkcji oraz specjalnym okularom Dual Play gracze widzą dwa całkiem różne, pełne obrazy w przeciwieństwie do tradycyjnego trybu Split Screen. Natomiast technologia 3D Sound Zooming generuje dźwięk zsynchronizowany z lokalizacją i ruchem różnych obiektów widocznych na ekranie, dzięki czemu stanowi on znakomite dopełnienie efektów wizualnych.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, nowe telewizory CINEMA 3D Smart TV są wyposażone w funkcję Smart TV. Oferuje ona ogromne bogactwo ponad 1200 usług, udostępniających treści premium, w tym usługę 3D World, która zapewnia widzom dostęp do stale powiększających się zasobów multimedialnych w trójwymiarze. Ponadto, wbudowany moduł konwersji obrazu 2D na 3D sprawia, że dostęp do treści 3D staje się praktycznie nieograniczony.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *