Lutron: dla projektantów wnętrz i architektów

Lutron: dla projektantów wnętrz i architektów

Jak zaprojektować modne i stylowe automatyczne żaluzje weneckie? Projektanci i architekci wnętrz będą mieli już niebawem większe pole do popisu. Amerykański Lutron zaprezentował nową kolekcję Coulisse, która na początku przyszłego roku trafi do sklepów w USA i Kanadzie.

Kolekcja jest przeznaczona dla projektantów wnętrz i architektów. Nie dziwi zatem bogactwo wariantów. Na Coulisse składa się ponad 700 rodzajów tkanin i innych materiałów w różnych odcieniach i sposobie wykonania. Lutron twierdzi, że zespół projektantów, który w Holandii pracował nad nową kolekcją szukał inspiracji w najnowszych trendach projektowania budynków i wnętrz. Jednocześnie zadbano o ponadczasowe klasyczne wzory, by można było dopasować się nie tylko do nowoczesnych wnętrz ale także i wystroju retro.

W kolekcji znalazły się m.in. modne tkaniny o strukturze plastra miodu bazujące na nowoczesnych włóknach poliestrowych. Prócz nich zastosowano również materiały oparte o naturalne włókna. Jest również cała gama tzw. plisy XL do zasłaniania dużych powierzchni: przydatne nie tylko w nowoczesnych przeszklonych biurach. Lutron obiecuje także śmiałe wzory, metaliczne kolory oraz nawiązanie do drewna i skóry.

Wraz z nową kolekcją zadebiutuje nowe narzędzie Design Kit do pobierania próbek tkanin i sprawdzania tekstury i koloru co ułatwi dopasowanie do projektowanego wnętrza. W pierwszej kolejności Deign Kit wraz z całą kolekcją zadebiutuje w Kanadzie i w USA. Na europejski debiut trzeba będzie dłużej poczekać.

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *