Marantz: nowy amplituner klasy Premium

Marantz: nowy amplituner klasy Premium

To, co rzuca się mocno w oczy w nowym urządzeniu to stylowy, aluminiowy panel frontowy z podświetlanym, stylizowanym na iluminator wyświetlaczem i drugim wyświetlaczem, ukrytym pod klapką. Dzięki temu wzorniczo nawiązano do klasycznej estetyki spod znaku charakterystycznej gwiazdy Marantza.

Kolejną rzeczą zwracającą uwagę jest jakość dźwięku, która jest efektem połączenia mocy, szczegółowości i głębi: wszystko dzięki użyciu najnowszej technologii sprzężenia zwrotnego, rozwiązaniu – Marantz HDAM w przedwzmacniaczu i masywnie „umięśnionemu” wzmocnieniu dyskretnego stopnia mocy 7 x 125W, przy 8 omach.

Możesz cieszyć się dawką jakości dźwięku ze wszystkich swoich źródeł muzyki. SR7007 oferuje wejście Phono MM dla fanów winyli, wejście USB kompatybilne z iPod digital i gniazdo sieciowe RJ45 dla fanów muzyki cyfrowej. Oznacza to, że możesz mieć dostęp do dziesiątek tysięcy internetowych stacji radiowych, internetowych serwisów muzycznych (jak last.fm), możesz przesyłać muzykę strumieniowo, bezpośrednio z iUrządzeń dzięki wbudowanej funkcjonalności AirPlay, czy odtwarzać pliki z bibliotek muzycznych na komputerze.

Sekcja wideo SR7007 jest również klasą samą w sobie. Sygnały wideo są traktowane z wyjątkową dbałością przez zaawansowane obwody przetwarzania. Amplituner wyposażono w 7 wejść HDMI, z których jedno jest umieszczone wygodnie na przednim panelu. Wszystkie obsługują 3D i 4k pass through oraz skalowanie obrazu do rozdzielczości 4k, aby móc poprawić oryginalny materiał wideo o mniejszej rozdzielczości, Audio Return Channel (ARC) we współpracy z kompatybilnymi z ARC telewizorami. Co jeszcze bardziej warte uwagi, amplituner posiada 3 wyjścia HDMI do równoczesnej obsługi telewizora lub projektora oraz dodatkowej obsługi innego urządzenia, dostarczając odrębny sygnał do innego pomieszczenia.

Dla dalszej poprawy jakości audio i wideo, nowy Marantz otrzymał nadzwyczajne dodatki, takie jak przetwarzanie Audyssey DSX dla wyjątkowo przestrzennego dźwięku. Aby zapewnić możliwość osiągnięcia najlepszej z możliwych jakości dźwięku z plików skompresowanych z iUrządzeń podłączonych przez port USB, SR7007 używa M-DAX2 – Marantz Dynamic Expander w wersji 2. Ten niewielki, zmyślny dodatek także optymalizuje jakość plików MP3, zarówno z płyt CD, jak i sygnału dostarczonego przez opcjonalny odbiornik Bluetooth – RX101.

Nowy, flagowy amplituner wyposażono w Audyssey MultEQ XT (ze wsparciem Audyssey Pro) dla optymalizacji indywidualnych charakterystyk każdego z pomieszczeń odsłuchowych. Nowy asystent ustawień (Setup Assistant) dostępny w siedmiu językach oraz stworzony ostatnio graficzny interfejs użytkownika wyświetlany na obrazie (HDMI) przysłużył się znacząco łatwości obsługi.

Ponieważ Marantz zawsze był w czołówce zwolenników unikania niepotrzebnego zużycia energii, nowe urządzenie również znacząco ogranicza jej pobór w trybie stand-by jak również jest wyposażone w układ automatycznego wyłączenia. SR7007 będzie dostępny w czarnym i srebrno-złotym wykończeniu obudowy począwszy od końca sierpnia.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *