Moda na retro nie przemija. Grzejniki jak klasyczne żeliwne.

Moda na retro nie przemija. Grzejniki jak klasyczne żeliwne.

Grzejnik do zadań specjalnych? O co chodzi? Głównie o niesztampowe rozwiązania, gdzie zwykłe grzejniki w żaden sposób nie pasują. Tak powstał Tubus: model, który mając zaledwie trzy wersje stylistyczne daje ponad 2000 możliwych konfiguracji. I do tego klimat retro dla marzących o powrocie do żeliwa. Tak, żeliwa!

Kto pamięta klasyczne modele żeliwne znane głównie z bloków z wielkiej płyty? Jeśli jeszcze o nich nie zapomnieliście, to nowa seria Tubus przywraca wspomnienia. Niemniej wszystko w granicach rozsądku. Kształt zachowano. Materiał jednak został zmieniony. Żeliwo zastąpiła stal węglowa.

Konstrukcja TUBUSA opiera się na regulowanej liczbie członów, którą można wybierać z przedziału od 2 do 45. Nie jest to jedyny elastyczny parametr. Równie duży wpływ można mieć na dobór jego wysokości – jest ich aż 12 i mieszczą się w przedziale od 16 cm do 2 m. Dzięki temu możliwe jest stworzenie wysokiego na dwa metry, czteroczłonowego grzejnika do wąskich pomieszczeń, bądź ciągnącej się przez całą długość hallu niskiej, 30 centymetrowej wersji, złożonej z aż 45 elementów. Modułowość TUBUSA to nie tylko zabawa kształtem i kolorem, choć ich wybór jest imponujący. W ofercie Instal-Projektu jest obecnie 37 kolorów w palecie, które są dostępne bez dopłaty przy zakupie tego modelu. Grzejnik ten także, a może przede wszystkim, dzięki szerokiemu wyborowi rozmiaru, ma niesamowite możliwości grzewcze – przedział jego mocy cieplnej rozpina się między 23 a 3047 W.

Model TUBUS może osiągać długość nawet do 2 metrów. By możliwa była efektywna praca tak dużego grzejnika, wersje składające się z liczby członów przekraczającej 30 elementów produkowane są tylko z przyłączeniem bocznym i powinny być podłączane krzyżowo. Pozostałe modele produkowane są opcjonalnie w wersjach z przyłączeniami bocznymi lub dolnymi typu „V”.

Modułowi dostawcy ciepła.

TUBUS doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie zwykłe grzejniki, ograniczone formą, nie będą w stanie dostarczyć odpowiednio dobranej ilości ciepła. Warto jednak przyjrzeć się również pozostałym modelom z grupy  MODULUS Instal-Projektu.

Przykładem może być AFRO – elegancka i smukła wersja grzejnika modułowego. Jego prostokątne i prostopadłe do ściany człony mogą tworzyć równie imponujące i różnorodne rozmiary i kształty. Ich maksymalna liczba przebija nawet modele TUBUS i wynosi aż 48 elementów. Grzejniki COVER to z kolei pomysł na płaską płytę grzewczą, zbudowaną z elementów poziomych bądź pionowych. Oczywiście w wielu kolorach i kombinacjach.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *