Nadzór nad dzieckiem w nowoczesnym domu

Nadzór nad dzieckiem w nowoczesnym domu

Każdy kto ma dzieci dobrze wie jak trudno o chwile wytchnienia szczególnie przez pierwsze kilkanaście miesięcy od narodzin. Stąd nie dziwi popularność elektronicznych niań, dzięki którym można choć na chwilę odpocząć bez potrzeby wiecznego czuwania przy łóżku. Oczywiście wraz z kolejnym dzieckiem w rodzinie potrzeba intensywnego czuwania spada, co oznacza, że na elektroniczną nianię patrzy się z coraz większym pobłażaniem. Niewykluczone, że tradycyjna elektroniczna niania za chwilę przejdzie do historii: przynajmniej w nowoczesnym domu. Oto bowiem pokazano ciekawy system monitoringu dzieci w nowoczesnym domu: BabyPing.

BabyPing to system stworzony do współpracy z “jedynym słusznym telefonem”, czyli iPhone’m oraz tabletem iPad i odtwarzaczem iPod (odpowiednia aplikacja do pobrania za darmo). Nie trudno zatem domyśleć się, że system miał swoją premierę w USA. Ale platforma to nie wszystko. BabyPing wykorzystuje wysokiej jakości kamery z instalacji CCTV, które łączą się z produktami firmy Apple poprzez Wi-Fi. Na ekranie przenośnego sprzętu można zatem zobaczyć kolorowy obraz na żywo (rozdzielczość 640×480 pikseli) a także usłyszeć dźwięk pochodzący z mikrofonu umieszczonego w kamerze. Dźwięk wzorem zestawów słuchawkowych do telefonów komórkowych jest poddawany filtracji, która wycina niepożądane szumy.

Użytkownik może otrzymać kilka alertów: tradycyjny gdy dziecko się obudzi i zacznie płakać a także dodatkowy z systemu monitorowania połączenia Constant-Connect. Jeśli tylko łączność Wi-Fi zostanie zerwana system wygeneruje odpowiednie ostrzeżenie.

BabyPing wykorzystuje domową sieć Wi-Fi, by uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z utrzymaniem dodatkowego połączenia. Łączność poprzez Wi-Fi ma jeszcze jedną istotną zaletę. Unika się przypadkowych przesłuchów pomiędzy innymi elektronicznymi nianiami używanymi przez… sąsiadów w pobliskich budynkach. Może się bowiem zdarzyć, że zamiast usłyszeć sygnał z pokoju w którym śpi nasze dziecko, tradycyjny sprzęt odbierze alert z innego urządzenia u sąsiadów :)

BabyPing został opracowany w Wielkiej Brytanii przez firmę Y-cam Solutions i na początek pojawi się na rodzimym rynku (premiera w lutym). Klienci z Polski będą go mogli kupić za pośrednictwem międzynarodowych sklepów internetowych. Cena w UK: 149,99 funtów.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *