Nie tylko do biura! TP-Link TD-W8960N

Nie tylko do biura! TP-Link TD-W8960N

Szybkie połączenie internetowe w domu czy w biurze? Cóż, bez dobrego kablowego połączenia i modemu ani rusz. A co z Wi-Fi? Bez dobrego routera nie obędzie się. Ale można mieć dwa w jednym: router i modem ADSL2+. Innymi słowy wolność od marnych urządzeń oferowanych przez operatorów telekomunikacyjnych. Dobrym kandydatem do instalacji w dowolnym miejscu (dom lub biuro) jest TP-Link TD-W8960N.

 

Urządzenie łączy w sobie kilka przydatnych funkcji. Jest szybki modem DSL, bezprzewodowy punkt dostępowy a także router z 4 portami. Łatwo zatem stworzyć sieć bezprzewodową (co ważne: bezpieczną), współdzielić dane użytkowników a także skorzystać z tradycyjnego kablowego połączenia. Można również korzystać z telefonii VIP czy strumieniowej transmisji HD wideo. A to nie wszystkie możliwości routera.

 

Zapewne niejeden zapyta: a co z szybkością? Sprzęt spełnia standard N (300 Mb/s) i umożliwia pobieranie danych z prędkością 24 Mb/s. Wystarczy nawet bardzo wymagającym. Równie ważne jest bezpieczeństwo. Do dyspozycji jest 64/128 bitowe szyfrowanie WEP, WPA/WPA2, filtrowanie adresów MAC oraz zapory sieciowe SPI oraz NAT, by chronić przed atakami z sieci. A na koniec pytanie o wygodę. W komplecie jest oprogramowanie umożliwiające wygodne automatycznie skonfigurowanie urządzeń do sieci danego operatora. Szybka i automatyczna konfiguracja oznacza, że nawet początkujący bez trudu szybko stworzą stabilną sieć w domu.

Wydawać by się mogło: takich routerów jest bez liku na rynku. Nic bardziej błędnego. Jeśli nie wierzycie zapewnieniom przedstawicieli producenta zawsze można pobuszować w sieci. Na forach internetowych TD-W8960N jest często rekomendowany. Dlaczego? Internauci prócz wymienionych już funkcjonalności szczególnie podkreślają jedną z zalet: zastosowanie dwóch dołączanych anten dookolnych. W razie potrzeby łatwo zastosować mocniejszą by szybko zwiększyć zasięg bezprzewodowej sieci. Z punktu widzenia użytkownika domowego przesłanie jest proste. Wi-Fi będzie dostępne nie tylko w dużym domu ale także na tarasie a także w najbliższym otoczeniu, czyli np. ogrodzie. I co równie ważne: można liczyć na stabilne połączenie o czym sam się przekonałem. Dzięki automatycznemu wznawianiu transmisji router radził sobie tak jak trzeba, gdy po stronie operatora pojawiały się problemy. W końcu bez dostępu do sieci ani rusz, nieprawdaż?

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *