Niewidzialne głośniki: do zobaczenia na targach!

Niewidzialne głośniki: do zobaczenia na targach!

Niewidzialne głośniki dla domu? Świetne brzmienie bez zmiany wystroju wnętrza? W szczególności wnętrza w starszych rezydencjach lub zabytkach podlegających ochronie. Ale także i nowoczesnych minimalistycznych wnętrz. Niezwykłe niewidzialne głośniki Amina zaprojektowane specjalnie do tego, by nie zmieniać wystroju wnętrza będzie można zobaczyć na targach.

Maciej Myszyński:  Produkty jakie będziemy przedstawiać to Niewidzialne Głośniki firmy Amina Technologies Ltd. Są to najnowsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają nam umieścić głośniki w różnego rodzajach materiałach np. ściany, sufity typu karton-gips, pustak, cegła, czy również panele drewniane, MDF itp. pokryte niewielką 2mm warstwą gładzi lub innego materiału do wykończeń. Głośniki Amina są zwykle instalowane pod cienką, wykańczającą warstwą tynku, ale mogą być także z dużym powodzeniem montowane do paneli drewnianych, wapiennych lub innych materiałów.

Najważniejszym elementem Systemu Głośnikowego AMINA jest specjalnie zaprojektowany ultra lekki, a zarazem bardzo wytrzymały kompozytowy panel, który wibruje w ten sam sposób jak skrzynie akustyczne w instrumentach muzycznych na przykład, gitarze klasycznej, skrzypcach lub pianinie. Te wibracje rozpraszają dźwięk, który jest emitowany w sposób dużo mniej ukierunkowany. Dzięki temu jest w stanie równiej wypełnić przestrzeń niż konwencjonalny głośnik. Takie ukierunkowanie tworzy wysokiej jakości pole dźwiękowe na bardzo szerokiej powierzchni i zapewnia, że system surround lub stereo jest słyszalny niezależnie od charakteru
pomieszczenia lub pozycji słuchacza.

Sercem całego systemu AMINA , jest wysokiej mocy wzbudnik elektromagnetyczny – generator dźwięku (jeden używany w głośniku AIW1X i 4 w przypadku AIW5X). Pozwala to AIW5X przenosić niewiarygodne 80W ciągłej mocy, wytwarzając przy tym olbrzymie 105dB gdy jest pokryty tynkiem. Rodzina produktów AIWX poradzi sobie z najbardziej dynamicznym dźwiękiem, odtwarzając wyraźnie każdą indywidualną nutę przez; klasyczna gitarę po imponujące efekty w nowoczesnych filmach akcji.
Wzbudnik elektromagnetyczny wytwarza małe lecz bardzo dużej mocy wibracje (możesz je czuć, ale nie możesz ich widzieć), przytwierdzony jest do specjalnego kompozytowego panelu, który emituje dźwięk przez tynk, gładź lub tapetę. To z kolei pobudza cząsteczki powietrza przed panelem przekazując rozproszoną, nie skorelowaną energię dźwięku, równomiernie wypełniając pomieszczenie i docierającą do uszu odbiorcy.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *