Nowa izolacja do gorących przewodów

Nowa izolacja do gorących przewodów

Szczególnego znaczenia nabiera izolacja przewodów, gdy różnica temperatur między ich zawartością a otoczeniem jest bardzo wysoka. W takiej sytuacji  ważne staje się przede wszystkim niedopuszczenie do wymiany ciepła, a jest to możliwe dzięki dobraniu izolacji o odpowiednich parametrach. Stosowana w takim celu otulina musi charakteryzować się odpowiednio niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, ale również dużą tolerancją na różnice temperatury.

Zadanie to spełnia otulina HT/Armaflex S. Jest ona przeznaczona do stosowania na zewnątrz i w instalacjach wysokotemperaturowych. Spełnia swoje zadanie w temperaturze od -50 do aż 150°C. Dzięki tak dużej tolerancji na temperaturę, mamy gwarancję, że izolacja nie zniszczy się i zachowa dobre parametry nawet przy dużych wahaniach temperatury. Na tę drugą cechę wpływa także materiał, z jakiego wykonana jest otulina – to ekstrudowana pianka elastomerowa o zamkniętej strukturze komórkowej, co czyni ją szczelną  barierą dla pary wodnej.

Wierzch izolacji pokryty jest ochronną warstwą białej lub czarnej folii poliolefinowej, chroniącej materiał przed wpływem warunków atmosferycznych i promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Materiał, z jakiego wykonana jest otulina, ma również właściwości samogasnące i nierozprzestrzeniające ognia (zgodnie z normą PN-B-02873). Dodatkowym atutem izolacji HT/Armaflex S jest jej łatwy montaż nie wymagający specjalistycznych narzędzi.

Autor: Marianna Pogodna

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *