Nowe centrale wentylacyjne MISTRAL PRO

Nowe centrale wentylacyjne MISTRAL PRO

Konstrukcja nowych central Mistral Pro (wersje wydajności 400, 600 i 800 m3/h) umożliwia ich współpracę z dedykowanym płytowym gruntowym wymiennikiem  ciepła (GWC). Wyposażone są również  w automatyczny by-pass wymiennika, dzięki któremu możliwe jest nawiewanie powietrza także bez odzysku ciepła. Funkcja ta przydaje się latem, kiedy potrzebujemy w domu chłodnego powietrza. Może być ono schłodzone do temperatury na przykład 16º C.

Natomiast zastosowanie nowoczesnych wentylatorów z silnikiem stałoprądowym EC daje dodatkowe oszczędności w zużyciu energii.

Szacuje się, że w zależności od regulacji wentylatory EC pobierają ok. 20-50 % mniej energii niż standardowe silniki AC. Pracę wentylatorów można regulować płynnie i każdym z nich oddzielnie. To zaś przekłada się na możliwość bardzo precyzyjnej i optymalnej regulacji pracy centrali w konkretnej instalacji wentylacyjnej.

Centrale MISTRAL PRO charakteryzują się  najniższymi wewnętrznymi oporami hydraulicznymi, co dodatkowo wpływa na wyjątkowo wysoką energooszczędność urządzeń.

Autor. Marianna Pogodna

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *