Nowe odtwarzacze Samsung Smart Blu-ray

Nowe odtwarzacze Samsung Smart Blu-ray

Samsung chwali się nowym napędem typu slot-in. Producent twierdzi, że urządzenia nie posiadają elementów mechanicznych, zapewniając cichsze i sprawniejsze ładowanie płyty w czasie krótszym niż jedna sekunda. Ciekawe w jaki sposób odbywa się transport płyty, by uniknąć ryzyka porysowania nośnika?

Dzięki bardzo wydajnemu procesorowi, nowe odtwarzacze Blu-ray 3D konwertują pliki o niższej rozdzielczości do jakości Full HD 1080p, niezależnie od wyjściowej rozdzielczości filmu czy programu. Co ważne, funkcja ta dotyczy także klipów wideo w niskiej rozdzielczości odtwarzanych strumieniowo z źródła zewnętrznego. Dzięki dostępowi do Smart Hub będzie można korzystać z wielu serwisów, treści i aplikacji za pośrednictwem odtwarzacza Blu-ray.

Odtwarzacze  obsługują szereg formatów audio, w tym Dolby Digital Plus / TrueHD oraz DTS-HD, a dzięki opcji BD Wise Plus urządzenie automatycznie dostosuje ustawienia telewizora, zapewniając optymalne wyświetlanie obrazu.

Kompaktowy odtwarzacz Blu-ray

Wielofunkcyjny odtwarzacz Samsung BD-ES6000 3D Blu-ray jest niewiele większy od samej płyty. Nowością w modelu BD-ES6000 będzie w pełni funkcjonalna przeglądarka internetowa. Udostępnianie treści w odtwarzaczach Blu-ray posiadających certyfikat DLNA dla innych urządzeń będzie także jeszcze prostsze. Wbudowana w ten model bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi z obsługą Wi-Fi Direct, umożliwia tworzenie bezpośrednich połączeń pomiędzy urządzeniami bez konieczności korzystania z punktu dostępowego domowej sieci bezprzewodowej.

Odtwarzacz Blu-ray 3D z tunerem naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Stylowy odtwarzacz Samsung BD-E6300 dostępny jest w obudowie w dwóch odcieniach, które podkreślają smukłe kształty odtwarzacza. Wbudowany w urządzenie tuner DVB-T pozwala na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej. To doskonała wiadomość dla użytkowników, którzy nie będą musieli wymieniać telewizora po wyłączeniu nadawania telewizji analogowej. Dostęp do Smart Hub pozwala na zainstalowanie wielu sprawdzonych i popularnych aplikacji, a  obsługa AllShare umożliwia korzystanie z materiałów zgromadzonych na innych urządzeniach, takich jak smartphony, tablety czy laptopy.

Nowe możliwości wykorzystania wielu urządzeń

Samsung proponuje również nową aplikację do zdalnego sterowania dostępną dla smartfonów z platformą Android lub iOS. Po podłączeniu smartfona do sieci domowej, w której działa odtwarzacz Blu-ray, użytkownicy będą mogli w łatwy sposób obsługiwać urządzenie i korzystać z klawiatury QWERTY telefonu, aby wprowadzać dodatkowe dane.

Oba urządzenia trafią do sprzedaży w Polsce na przełomie marca i kwietnia.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *