Nowe rozwiązanie SmartStruxure w automatyce budynkowej

Nowe rozwiązanie SmartStruxure w automatyce budynkowej

Zarządzanie instalacjami w nowoczesnych budynkach wymaga zaawansowanych technologicznie rozwiązań, aby zapewnić jednocześnie komfort i bezpieczeństwo dla użytkownika. Stworzenie optymalnego systemu zarządzania, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów inżynierskich i operacyjnych, wymaga innowacyjnych prac wdrożeniowych, wielu lat doświadczeń i testów. Oczekiwane jest rozwiązanie integrujące wszystkie systemy w jednej sieci i generujące wymierne oszczędności. Korzyści jakie daje system zarządzania spełniający te wymagania i oczekiwania są mocnym argumentem dla inwestorów i właścicieli obiektów, że warto go zastosować.

SmartStruxure, prezentowane przez firmę Schneider Electric, stanowi rozwiązanie dla właścicieli i administratorów budynków na kompleksowe, nowoczesne i optymalne zarządzanie systemami technicznymi. SmartStruxure obejmuje serwery automatyki (AS-L i AS-B) i moduły I/O, oraz nowoczesną technologię bazującą na oprogramowaniu StruxureWare Building Operation.

Z początkiem lipca wprowadzona została na rynek polski wersja oprogramowania v1.2, która pozwala na efektywne zarządzanie budynkiem. Nowe oprogramowanie zapewnia inteligentne monitorowanie, sterowanie i zarządzanie instalacjami i urządzeniami HVAC (ogrzewanie / wentylacja / klimatyzacja), zasilaniem elektrycznym i oświetleniem z jednego miejsca. Eliminuje to konieczność stosowania wielu systemów i związanego z nimi oprogramowania, przeprowadzania szkoleń i zwiększania kosztów utrzymania.

Nowe oprogramowanie StruxureWare Building Operation to przede wszystkim możliwość obsługi do 32 serwerów automatyki (AS-L / AS-B), dodatkowe usługi sieciowe (Web service) pozwalające na wymianę danych z dowolnymi platformami i systemami oraz pakiet raportów energetycznych.

 „Wprowadzone nowe oprogramowanie StruxureWare Building Operation to nowatorska propozycja na drodze tworzenia coraz lepszych rozwiązań. Kilka lat innowacyjnych prac wdrożeniowych oraz testów, skutkują powstaniem systemu, dzięki któremu codzienne zarządzanie systemami i instalacjami technicznymi budynku jest łatwiejsze. Jednocześnie doceniamy inwestycje poczynione już w nasze produkty, dlatego nowe oprogramowanie jest tak zaprojektowane, by było w pełni zgodne z istniejącymi już na obiekcie liniami produktowymi. Proponując nasze rozwiązanie mamy nadzieję, że właściciele i administratorzy budynku przekonają się, iż sprawnie zarządzany obiekt jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji. Od września 2012 r.  rozpoczynamy cykl szkoleń handlowych
i technicznych dotyczących rozwiązania SmartStruxure”
mówi Marek Olszewski, Dyrektor Techniczny Pionu Budynków firmy Schneider Electric.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *