Oblicza marmuru

Oblicza marmuru

Naturalne faktury, klasyczny charakter, ponadczasowa trwałość – nieprzypadkowo marmur inspirował starożytnych i stał się na zawsze nośnikiem stylów architektonicznych. Dzisiaj marmurowe elementy aranżacji pojawiają się wszędzie tam, gdzie dobry smak i przywiązanie do jakości góruje nad chodzeniem na łatwiznę. Marmur idealnie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami i niezmiennie zadziwia wszechstronnością.

Marmur jest skałą metamorficzną – wapienie, na głębokich poziomach skorupy ziemskiej, pod wpływem ciśnienia i temperatury, uzyskują charakterystyczną strukturę i przekształcają się w cenny marmur. Bogactwo kolorystyczne i różnorodność tekstury jest więc potwierdzeniem naturalnego pochodzenia i niepowtarzalności kamienia.

Właśnie swojemu pochodzeniu marmur zawdzięcza bardzo dobre właściwości fizyczne – stanowi świetny materiał na posadzki, ściany, elewacje, parapety czy schody. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się dekoracyjność i pragmatyzm: w ogrodach, w budynkach użyteczności publicznej i w przestrzeni miejskiej. Swoją finezyjnością i harmonijnym charakterem nieustannie przyciągają uwagę.

Marmur jest doskonałym materiałem dla miłośników równowagi w otoczeniu, dlatego coraz więcej firm stawia na marmurowe aranżacje. Świadoma tego faktu firma Rogala prezentuje bogatą ofertę kolorystyczną marmurowych płytek, które są lekkie jak ceramika, a przecież nieporównywalnie trwalsze.

Ci, którzy cenią umiejętnie dobrane kontrasty, chętnie zobaczą na swojej posadzce jasne płytki w kolorze Cremo Marphil, które przecina ciepły brąz Emperador Dark. Klasyczne połączenie bieli i czerni, które często wydaje się zbyt ascetyczne, w kamiennej odsłonie robi duże wrażenie – szlachetna statyka płytek Crystal White i Negro Marquina niejednego uwiedzie głębią koloru.

Marmur to nie tylko posadzki, ale także blaty kuchenne i łazienkowe czy schody. Tym, którzy cenią sobie ciepłe pastele, firma Rogalaoferuje marmurową łazienkę Sunny Yellow, która jest doskonałym przykładem na to, jak klasyczny marmur łączy się z nowoczesnością i funkcjonalnością dzisiejszych wnętrz. Połyskliwa faktura marmurowych płytek Rogalidaje także wrażenie przestrzeni – kształty odbijają się w nich jak w tafli wody. Także kremowo-brązowe schody, w których wykorzystano płytki o ciekawej teksturze pustynnego piasku (Timber) i wschodnich posadzek (Cremo Marphil), dla niejednego wnętrza staną się główna ozdobą.

By szlachetny kamień nie stracił nic ze swojej świeżości i blasku, warto odpowiednio o niego zadbać. W swojej ofercie specjaliści Rogali radzą nie nadużywać chemikaliów, które mogą uszkodzić wypolerowaną powierzchnię. Kamień najlepiej znosi wodę i ta z powodzeniem usunie kurz i zanieczyszczenia. Co jakiś czas warto wesprzeć się odpowiednim preparatem przeznaczonym do mycia kamiennych powierzchni. Koniecznie należy używać szczotek czyszczących z miękkim włosiem lub czystych ściereczek materiałowych.

Niezawodne kamienne piękno sprawdzi się w każdym wnętrzu i sprawi, że nasze aranżacje oprą się każdej sezonowej modzie. Może warto zafundować sobie dla odmiany coś, co będzie trwałe na lata?

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *