Optoma w Veracomp: więcej projektorów LED

Optoma w Veracomp: więcej projektorów LED

LED jako źródło światła trafia wszędzie gdzie to możliwe. Także coraz powszechniej jest stosowany przez producentów projektorów. To proekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie jest gwarantem wieloletniego, bezproblemowego działania urządzenia – LED oznacza ponad 10-letnią żywotność, a w tym samym czasie użytkownik lampowego projektora będzie zmuszony do nawet 5-krotnej, kosztownej wymiany lamp. Oprócz tego LED zapewnia trwałe kolory i jasność przez cały okres użytkowania urządzenia, podczas gdy lampa z upływem czasu może tracić swój współczynnik jasności. Ideał? Z punktu widzenia biznesu jak i mobilności: jak najbardziej. Ale do kina domowego? Naszym zdaniem jeszcze nie. Optoma wprawdzie nieśmiało wspomina o użytku domowym, jednakże nie twierdzi wprost: LED do kina domowego. Ale do biznesu, czy do wygodnego przenoszenia z miejsca na miejsce? To już całkiem sensowny pomysł. Stąd kilka nowości z LED w środku: ML500, ML300 i Piko PK320.

Optoma ML500 jest projektorem WXGA (1280×800) w pełni mobilnym, o czym świadczą dwa najważniejsze parametry: niewielkie wymiary zbliżone do formatu kartki A5 oraz waga – jedynie 1,1 kg. Wbudowany w urządzenie odtwarzacz multimedialny to istotny atut dla ludzi biznesu – zapewnia odtwarzanie plików MS Office, w tym prezentacji, arkuszy Excel, dokumentów Word, plików pdf. Świetnie sprawdzi się także w domu umożliwiając odtwarzanie zdjęć, plików muzycznych i wideo. Wszystko to bez udziału komputera, bezpośrednio z wewnętrznej pamięci, karty SD lub nośnika USB. Zarządzanie wyświetlanymi materiałami ułatwia natomiast dedykowany pilot. Materiały można też odtwarzać z zewnętrznych źródeł, jak laptop, netbook, iPad2® czy tablet PC – umożliwiają to złącza HDMI, VGA, wejścia audio i wideo. Ponadto dołączona, elegancka torba pozwala na zabranie projektora na spotkanie czy w biznesową podróż.

Niemal o połowę mniejszy i lżejszy jest najnowszy projektor LED Optoma ML300. Przy wadze zaledwie 0,635 kg zachowuje wszystkie multimedialne funkcjonalności modelu ML500. Wyposażony jest w podobne wejścia, a także wbudowany odtwarzacz multimediów, slot karty SD oraz odczyt z pamięci USB. Posiada rozdzielczość WXGA (1280×800) i jasność na poziomie 300 ANSI lumenów.

Kolejny projektor LED Optoma w ofercie Veracomp to Pico PK320 – kompaktowe urządzenie wyświetlające obraz w rozdzielczości WVGA, przydatne nie tylko w podróży biznesowej, ale też w celach rozrywkowych. Kieszonkowa wersja projektora od Optomy może pochwalić się wbudowanym odtwarzaczem multimediów, dzięki czemu PK320 wyświetli szeroką gamę plików: od dokumentów office, PDF, po zdjęcia i materiały wideo. Źródłem obrazu może być wbudowana karta pamięci 2 GB lub slot na kartę MicroSD o pojemności do 32 GB, a ponadto m.in. laptop, netbook, tablet PC – każde urządzenie, które można podłączyć do projektora z wykorzystaniem złączy Mini HDMI, VGA czy AV.

Optoma Pico PK320 waży jedynie 0,25 kg i posiada wymiary 120 x 70 x 30 mm (szer x gł x wys), gwarantując obraz o przekątnej do 150 cali. Bateria pozwala na niemal 1,5-godzinną pracę urządzenia, natomiast opcjonalny zestaw akumulatorków umożliwia wydłużenie czasu działania projektora nawet do 5 godzin.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *