Oszczędne ogrzewanie elektryczne

Oszczędne ogrzewanie elektryczne

W niektórych sytuacjach konieczne jest ogrzewanie pomieszczeń grzejnikami elektrycznymi. Warto wybierać takie grzejniki, które spełniają oczekiwania, ale są też proste w obsłudze, grzeją wtedy, kiedy jest to konieczne i robią to w inteligentny, oszczędny sposób.

Nowoczesne grzejniki elektryczne Purmo to urządzenia zaawansowane technologicznie. Każdy z nich jest samodzielną jednostką wyposażoną w termostat regulujący jego pracą na podstawie pomiarów temperatury w pomieszczeniu. Gdy osiągnie ona ustaloną wcześniej wartość, grzejnik wyłącza się automatycznie i nie pobiera energii. Jeśli spada – grzejnik włącza się, również automatycznie. Ponadto wszystkie grzejniki elektryczne Purmo mają zabezpieczenie przeciw zamarzaniu. Uruchamia ono ogrzewanie wtedy, kiedy temperatura w pomieszczeniu spada poniżej wartości granicznej i nie dopuszcza do nadmiernego wychłodzenia się pomieszczenia.

Zaawansowane modele termostatów grzejników elektrycznych Purmo mają funkcje takie jak: nocne obniżenie temperatury, tryb czasowego działania, redukcję mocy lub redukcję temperatury na powierzchni grzejnika. Regulacja za pomocą termostatów sprawia, ze grzejniki są bardzo ekonomiczne w użytkowaniu i zużywają niewiele prądu. Czasowa regulacja temperatury pozwala na automatyczne wyłączenie grzejnika, w porach w których nie korzystamy z danego pomieszczenia.

System Purmo umożliwia także podłączenie zewnętrznego sterownika umożliwiającego zdalne załączanie i wyłączanie pojedynczych oraz całych grup grzejników.

Do wyboru mamy elektryczne grzejniki płytowe (Menai E, Menai D E), suszarki na ręczniki o różnorodnych kształtach (Cosmoledo E, Lamu E) oraz wyjątkowo eleganckie i wydajne grzejniki z konglomeratu marmurowego wyglądające jak kamienna płyta (Likoma VE, Likoma HE).

Producent udziela 10-letniej gwarancji na grzejniki i 2-letniej na ich elementy elektryczne.

Autor: Marianna Pogodna

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *