Oszczędzanie wody w nowoczesnej kuchni

Oszczędzanie wody w nowoczesnej kuchni

Zaczniemy od straszenia. w 2050 roku około 7 miliardów ludzi w 60 krajach może cierpieć z powodu niedostatku wody pitnej. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia około 884 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł wody. A jak to nas dotyczy? Warto docenić swobodny dostęp do wody i stosować takie rozwiązania, które znacząco ograniczą jej zużycie. A jakie?

Są stare i sprawdzone sposoby oszczędzania wody. Powszechnie znane są metody w łazience: zakręcanie kranu podczas mycia zębów, szybkie prysznice zamiast długich kąpieli. O tym, by zadbać o szczelność kranu nie musimy chyba wspominać – może to doprowadzić do utraty nawet kilkudziesięciu litrów wody na dobę. Ale jak rozsądnie korzystać z zasobów wody w kuchni? No to pora na parę słów od Deante.

W trosce o niskie zużycie wody w naszych domach, firma Deante stworzyła produkty z linii PROECO, które charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami pozwalającymi na ograniczenie zużycia wody nawet o 50%. Nowoczesne baterie z serii Primo i Ultra wyposażone są w mechanizm ograniczający ciśnienie w baterii. Umieszczony w wylewce aerator ECO-SAVE oszczędza wodę poprzez jej napowietrzanie – choć jest jej znacząco mniej, odczuwamy ją jako regularny strumień. Baterie ekologiczne mogą być także wyposażone w dwustopniowy system otwierania dźwigni czy też regulator otwarcia gorącej wody, który wykorzystywany jest także jako ochrona przed poparzeniem.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *