Paradigm: subwoofery aktywne z serii Monitor V.7

Paradigm: subwoofery aktywne z serii Monitor V.7

Dzisiejszy rynek wymaga subwooferów o małych wymiarach, ale bez poświęcania przy okazji jakości dźwięku. Paradigm twierdzi, że zastosowane materiały wysokiej jakości to gwarancja sukcesu. Do tego producent chwali się jeszcze rozwiązaniem pozwalającym monitorować ruch membrany i przepływ sił magnetycznych, a także oceniać proces odprowadzania ciepła oraz wykonywać analizy obciążenia zarówno komponentów, jak i obudów. Brzmi nieźle. Ale czy nie jest to marketingowe vodoo?

Paradigm stawia zatem na fakty:

– zawieszenie membran pozwala na bardzo duży wychył, a co za tym idzie, „przepompowanie” maksymalnie dużych ilości powietrza. Wykonano je z termoplastycznego elastomeru, który posiada  posiada elastyczność i wytrzymałość gumy, ale wytrzyma dłużej i posiada zwiększoną tolerancje dla pracy w ekstremalnych wychyleniach

– system a korekcji akustyki pomieszczenia. Możliwość ustawienia subwoofera w dowolnym miejscu. PBK robi pomiary w wielu wybranych przez użytkownika
miejscach.W przeciwieństwie do większości systemów korekcji, PBK
stosuje korekcje zarówno na szczytach (modach) charakterystyki, jak i dołach (anty-modach). PBK jest ultra dokładny: 64-bitowy procesor oblicza krzywe korekcji, co minimalizuje błędy  mniej skomplikowanych „kalkulatorów”.

– bezprzewodowość! Dzięki zastosowaniu modułu PT-2 (sprzedawany osobno) można podłączyć bezprzewodowo do czterech subwooferów serii Monitor.

– produkcja na miejscu. W Kanadzie. W fabryce w Toronto.

– część biegunowa: zwiększona średnica części dla membrany 12″ pozwoliła na
zwiększenie mocy, przy zminimalizowaniu zniekształceń.

– 4-warstwowa cewka 1,5″ wykonana z miedziowanego aluminium.

– karbowane zawieszenie cewki wykonane z Nomex® a górne z Santoprenu.

– Formowany wtryskowo kosz. Ponieważ aluminium nie jest magnetyczne, eliminowane są straty magnetyczne. Przy okazji polepszono chłodzenie. System AVS™ – Airflow Ventilation System pozwala na zwiększenie mocy dzięki lepszemu odprowadzaniu ciepła.

– Polipropylenowa membrana oferuje doskonałe tłumienie. Wysoki współczynnik sztywności do masy został osiągnięty dzięki formowaniu wtryskowemu oraz dodatku karbonu. Formowanie wtryskowe i 30-to procentowa zawartość karbonu tworzą sztywną membranę, podczas gdy polipropylen, materiał o bardzo dobrym współczynniku tłumienia, oferuje niezbędną lekkość. W wyniku tego membrana nigdy nie jest ociężała w swoich ruchach.

W subwooferze zastosowano wzmacniacz klasy D. To duża moc w małym opakowaniu: nisko-szumowy, mocny transformator (0,13kg) zawiera rdzeń z ETD
zaprojektowany specjalnie dla małych urządzeń wymagających dużo mocy. Obwody tłumiące szumy oraz najwyższej jakości MOSFET’y pomagają w osiągnięciu wysokiego prądu jednocześnie pracując bardzo cicho. Do tego: pakiet zabezpieczeń. Jest zatem czujnik temperatury a także obwód protekcji, który interweniuje wtedy, gdy prąd płynący przez tranzystory przekroczy zadaną wartość. Czas reakcji wynosi ok 10 μs.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *