Perfekcyjnie przygotowana kawa – ekspresy do kawy EA9000

Perfekcyjnie przygotowana kawa – ekspresy do kawy EA9000

Wielu twierdzi, że sekret idealnej kawy tkwi w umiejętnościach tego, który ją przygotowuje. Nie do końca. Profesjonalnego baristę z powodzeniem zastąpi dobry ekspres, który „wie”, jak fachowo zaserwować „małą czarną”.

Siła mlecznej kawy tkwi w dostosowaniu do rodzaju napoju grubości mielenia ziaren, właściwej temperatury parzenia oraz przygotowaniu mlecznej pianki. Zgłębienie tych tajników wymaga nie tylko czasu, ale i chęci. Chyba że jest się właścicielem nowego ekspresu marki Krups, który jest w pełni automatyczny i sam „wie”, jak powinna być przygotowana dobra kawa. Ekspres EA9000 to innowacja sama w sobie. W urządzeniu, które ma moc 1450 W i ciśnienie 15 bar, zastosowano nowoczesne rozwiązania.

Ekspres marki Krups wyposażono w innowacyjny automatyczny system przygotowania cappuccino oraz płukania dyszy po każdym jej użyciu. Dzięki temu wkład użytkownika ogranicza się jedynie do wyboru rodzaju napoju i naciśnięcia odpowiedniego przycisku. Wystarczy wybrać rodzaj kawy na panelu dotykowym, a urządzenie samo dopasuje jej ilość oraz stopień zmielenia. Co więcej, model EA9000 wybierze również temperaturę wody, a system Thermoblock umożliwi jej szybkie podgrzanie. Dodatkowo wbudowany system filtracji wody usuwa z niej wszystkie zanieczyszczenia oraz redukuje jej twardość, jednocześnie pozostawiając potrzebne minerały. Najważniejszy jest jednak dwustopniowy system spieniania mleka. Pierwszy etap to podgrzanie go do odpowiedniej temperatury, drugi – właściwe spienienie. Umożliwia to specjalna dysza, dzięki której użytkownik nie musi przygotowywać mleka w osobnym pojemniku. Ale to nie wszystko. Po zrobieniu latte czy cappuccino dysza wysunie się i automatycznie wypłucze w niewielkim pojemniku na wodę. Urządzenie ma również programy: cappuccino, caffe latte, espresso, ristretto, gorące mleko, gorąca woda oraz możliwość indywidualnych ustawień mocy kawy, jej wielkości i temperatury wody. Ponadto dzięki funkcji Ulubione można stworzyć własne menu, składające się z ośmiu przepisów. Kolorowy wyświetlacz TFT z dotykowym ekranem 4:3, regulowana wysokość wylotu kawy, funkcja automatycznego wyłączenia oraz możliwość przygotowania napojów z kawy mielonej to tylko niektóre rozwiązania zwiększające komfort obsługi ekspresu EA900 marki Krups.

Tags ekspres, kawa, Krups
Kategoria Inteligentne AGD

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *