Philips: żarówka LED sterowana smartfonem

Philips: żarówka LED sterowana smartfonem

Sieciowa żarówka LED z modułem Wi-Fi? Po co? Aby sterować jej pracą poprzez aplikację w tablecie czy smartfonie. Inspirujące?

Philips odważnie twierdzi, że opracował najmądrzejszą na świecie żarówkę LED. Żarówkę sieciową. Sterowaną przez Wi-Fi i aplikację w smartfonie czy tablecie. I od razu też podaje gdzie można kupić odpowiedni zestaw: tylko w sklepach Apple.

Żarówka sieciowa? Philips chwali się ciekawym rozwiązaniem: żarówką LED, którą można wkręcić do istniejących lamp. W odróżnieniu od konwencjonalnych różni się komunikacją. Dzięki specjalnemu modułowi podłączanemu do routera Wi-Fi możemy sterować pracą żarówki. Oczywiście do tego służy odpowiednia aplikacja.

Poprzez aplikację można zdalnie sterować oświetleniem w całym domu. A dokładniej? Można dostroić odcienie światła białego albo stworzyć dowolny kolor do określonej sceny świetlnej. Sceny można konfigurować dla każdego pokoju i pory dnia, by potem automatycznie włączały się zgodnie z programem. Można też je przywołać w dowolnej chwili: kiedy tylko będzie taka potrzeba. A to nie koniec możliwości.

W ramach ciekawych gadżetów: można wykorzystać zdjęcie w telefonie jako paletę kolorów do dostosowania barwy światła w pomieszczeniu. Można również symulować barwy tęczy albo bawić się barwą światła białego: od ciepła blasku świec do chłodnej bieli. Żarówki można także zdalnie włączać podczas naszej nieobecności w domu. Przygotowano także rozszerzone sterowanie LightRecipes: gotowe scenariusze oświetlenia do czytania, relaksu, koncentracji czy ćwiczeń. Co ważne: oprogramowanie można będzie modyfikować. Philips wykorzystał platformę open source i zaprosił programistów do współpracy nad kolejnymi edycjami.

Starter Pack zawiera 3 żarówki (600 lumenów) energooszczędne będące odpowiednikami tradycyjnych modeli 50W oraz moduł do podłączenia z routerem Wi-Fi. Sugerowane ceny: 199 USD, 199 Euro, 179 funtów.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *