Piekarnik Zen z prestiżową nagrodą “best of the best” 2012

Piekarnik Zen z prestiżową nagrodą “best of the best” 2012

Idea skonstruowania piekarnika przyjaznego odbiorcy, który zmęczony kolejnymi nowinkami technicznymi, poszukuje naturalnych rozwiązań i prostej formy, narodziła się ze współpracy p. Joanny Krzywdy i projektanta Michała Biernackiego. Doskonale rozumieją oni, że rośnie grupa ludzi, których przytłacza i męczy nadmiar techniki w życiu codziennym. Setki funkcji i opcji w rzeczach codziennego użytku, których często nie wykorzystujemy, szereg różnorodnych bodźców każdego dnia – wszystko to sprawia, że czujemy się zmęczeni taką stroną postępu technicznego.

Według Amiki twarz techniki powinna wyglądać inaczej – ma być zrozumiała, przyjazna, intuicyjna, a równocześnie skuteczna i pomocna. Dlatego Zen to piekarnik oferujący to, co naprawdę niezbędne z punktu widzenia funkcjonalności tego typu urządzenia, a do tego cieszący oko harmonijną formą. Jego zadaniem jest uproszczenie codziennych czynności, nie zaś przytłaczanie użytkownika setkami komunikatów i funkcji.

Dla kogo powstał Zen? Dla osób, które we własnym domu szukają wytchnienia od szybkiego tempa życia, azylu i poczucia bezpieczeństwa. One docenią inspirowany dalekowschodnią filozofią i estetyką minimalistyczny design Zen. Ten piekarnik jest przykładem równowagi między zaawansowaną techniką a prostotą, między estetyką, a funkcjonalnością. Zen to również niebanalne wzornictwo – połączenie eleganckiego matowego szkła na froncie z uchwytem z naturalnego drewna. Matowe szkło ma ponadto wielką zaletę – nie widać na nim śladów palców, dzięki czemu zachowanie czystości frontu urządzenia jest banalnie proste.

Ponadto każdy potencjalny właściciel piekarnika Zen może wybrać rodzaj i kolor drewna na uchwyt, by np. tym elementem mocniej zespolić urządzenie z wystrojem wnętrza kuchennego. Dodatkowo drewniany uchwyt jest przyjemny w dotyku i ma odpowiednie właściwości izolujące. Według koncepcji firmy Amika – to nie człowiek ma się dopasowywać do urządzenia, z którego korzysta, ale urządzenie ma być odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby użytkownika. Konsekwencja w podążaniu ta drogą zaowocowała kolejnymi nagrodami dla marki – piekarnik Zen zdobył uznanie międzynarodowego grona jurorów i nagrodę red dot design award „best of the best” 2012.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *