Po prostu wielkie: nowe TV Sharp

Po prostu wielkie: nowe TV Sharp

Chcecie naprawdę duży TV do salonu? Sharp ma dwie duże propozycje: mega telewizory o przekątnej ekranu 152 cm i 177 cm (60’’ i 70’’). Ile trzeba na nie przygotować pieniędzy? Na początek odpowiednio 7500 zł (Sharp AQUOS LED 3D LC-60LE740E ) i 15 000 zł (Sharp AQUOS LED 3D LC-70LE740E). W sprzedaży pojawią się już pod koniec marca.

Zapytacie czy ceny są wysokie? Sharp ma gotową odpowiedź. Twierdzi bowiem, że po raz kolejny przełamuje granice nie tylko wielkości i jakości, ale także kwoty, jaką należy wydać na tak duży telewizor LED 3D. Jeszcze rok temu na rynku nie był dostępny żaden model 70-calowy, a na telewizor 60-calowy trzeba było wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Także aktualne modele konkurencyjne o przekątnej 60-cali przewyższają cenę oferowanych przez Sharp telewizorów.

Cena zakupu to jedno. Ale koszty użytkowania to drugie. Jak myślicie, o ile wzrosną rachunki za prąd? Sharp twierdzi, że modele LE740E spełniają najostrzejsze normy energetyczne, dzięki czemu otrzymały etykietę  A+, co oznacza, że zużywają tyle prądu, co np. 32-calowy telewizor sprzed kilku lat.

Modele LE740E wyposażono w potrójny tuner HD (DVB-T/DVB-C/DVB-S2) oraz odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu użytkownicy uzyskują dostęp do zdjęć, wideo i muzyki zapisanych w pamięci USB lub na serwerze DLNA w sieci domowej.

Opisywane telewizory konwertują obraz 2D do 3D, dodatkowo wyposażono je w udoskonaloną funkcję Time Shift: Time Shift+. Oznacza to, że nagrany materiał możliwy jest do odtworzenia z pamięci także po zmianie oglądanego kanału, czy wyłączeniu telewizora po danej sesji nagrywania. Dopóki pamięć Time Shift+ podłączona jest do odbiornika, zapisany program jest możliwy do odtwarzania – nawet wielokrotnego. Takiej możliwości nie dawała poprzednia wersja pamięci podręcznej.
W standardzie jest także korzystanie z internetu przez otwartą przeglądarkę AQUOS Net +.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *