Polska premiera: kontroler Control4

Polska premiera: kontroler Control4

W Polsce pojawił się najnowszy kontroler Control4. A cóż to jest? Na zachętę krótka lista możliwości produktu. Multiroom, sterowanie oświetleniem, serwer audio video, współpraca z czujnikami (ruchu, dymu, zalania), kontrola ekranu elektrycznego a także rolet i bramy garażowej, access point a także sterowanie całą siecią urządzeń bezprzewodowych: od ściemniacza po termostaty. Wystarczy?

Zacznijmy od statystyki. W stosunku do dotychczas oferowanych kontrolerów HC-200B i HC-300C nowy HC-800 wyróżnia się aż dziesięciokrotnym wzrostem wydajności obliczeniowej. Co to oznacza dla użytkownika? Dystrybutor twierdzi, że teraz wszystkie procesy, komendy, funkcje i czynności wykonywane są w błyskawicznym tempie, a elektroniczny układ zapewniający szybszą niż do tej pory transmisję radiową ZigBee oraz dodatkowe zewnętrzne anteny ZigBee i WiFi jeszcze bardziej zwiększają możliwości bezprzewodowej komunikacji oraz implementację systemu sterowania w gotowych mieszkaniach/domach.

Kolejną nowością jest jak to określa sam przedstawiciel: zastosowanie długo oczekiwanego wyjścia HDMI. To zaś oznacza, że wreszcie jest możliwość bardzo wygodnej obsługi całego systemu poprzez działające bez opóźnień menu graficzne wyświetlane na ekranie telewizora/projektora. Menu graficzne jest oczywiście w rozdzielczości HD (wyświetlane cyfrowo po HDMI, lub analogowo po Component Video). Do tego usprawniona kontrola z niezależnych zewnętrznych interfejsów.

Czas na techniczne detale. W obudowie o o rozmiarze 1U systemu rack sporo zmieszczono (urządzenie przystosowano do postawienia w eleganckiej szafce AV jak i do montażu w rack’u). W standardzie jest jedno wejście audio (przechwytuje analogowy sygnał audio do puli streamingu cyfrowego) i 4 wyjścia audio (2 analogowe, 1 cyfrowe i jedno w HDMI). A to nie wszystko. Są jeszcze 4 wejścia binarne (contact input) oraz 4 w pełni programowalne przekaźniki. A ponadto 6 programowalnych wyjść IR, 2 programowalne porty RS-232 (DB9), a także odbiornik i emiter IR (IR blaster) na przedniej ściance. Sporo? To jeszcze nie koniec. W urządzenie wbudowano eSata i USB do podłączenia zewnętrznych dysków twardych z biblioteką audio. No i możliwość czytania zawartości dowolnego NAS-a (dysku sieciowego z zawartością audio/wideo).

A na koniec parę słów o kosztach. Control4 HC800-BL kosztuje 1325 euro netto.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *