Polska premiera tydzień po światowej: BeoVision 11

Polska premiera tydzień po światowej: BeoVision 11

Tydzień po światowej premierze zadebiutuje w Polsce najnowsza kolekcja telewizorów Bang&Olufsen. Telewizory serii BeoVision 11 są reklamowane przez producenta jako najbardziej innowacyjne i wszechstronne w gamie. Bang&Olufsen twierdzi także, że BeoVision 11 to najlepszy w swojej klasie obraz. Do zobaczenia i sprawdzenia na targach w Soho.

Bang& Olufsen przyzwyczaił już nas do tego, że każdy produkt musi mieć odpowiednią oprawę. Przyznajemy, że jesteśmy szczególnie zauroczeni sesją zdjęciową nowego telewizora. Oceńcie zresztą sami. A co potrafi sam sprzęt? Poniżej wypowiedź samego producenta.

W sercu telewizora BeoVision 11 kryje się całkowicie nowy silnik przetwarzania obrazu obsługujący ekran LCD z podświetleniem LED o częstotliwości 200 Hz, z polaryzatorem odblasków, wyświetlający obraz 2D i 3D. Dwustronne podświetlenie LED ma funkcję przyciemniania lokalnego 1.5 D poprawiającą kontrast obrazu 2D. Szum cyfrowy oraz rozmazanie ruchu zostają znacząco zredukowane, co skutkuje zachwycająco naturalnym obrazem nawet w najbardziej wymagających warunkach.

W telewizorze BeoVision 11 firma Bang & Olufsen wprowadziła szereg innych ekscytujących funkcji poprawiających obraz:

  • 360° Automatic Picture Control: Wykrywanie oświetlenia otoczenia nie tylko z przodu ekranu, ale także za nim oraz z boków, co pozwala na ciągłe dostosowywanie jasności i kontrastu i tworzenie optymalnych warunków oglądania.
  • Kontrast adaptacyjny: Wyświetla bezprecedensową liczbę szczegółów w bardzo ciemnych scenach, nawet gdy mocne światło słoneczne pada bezpośrednio na ekran.
  • Dedykowane tryby obrazu dla filmów i gier: Stanowiące dodatek do domyślnego trybu adaptacyjnego nowe tryby dają graczom błyskawiczny czas reakcji w grach, a miłośnikom kina balans bieli taki, jak zamierzył reżyser.

Łatwy dostęp do materiałów i wygodne sterowanie

BeoVision 11 to pierwszy telewizor wyposażony w platformę Bang & Olufsen Smart TV, pozwalającą na proste przełączanie między kanałami telewizyjnymi a Internetem. Można też oglądać telewizję i jednocześnie przeglądać Internet, korzystając z funkcji Picture and Picture.

Wystarczy przewodowo lub bezprzewodowo podłączyć odbiornik do Internetu, by błyskawicznie cieszyć się materiałami internetowymi na dużym ekranie. Można korzystać z popularnych aplikacji, takich jak YouTube, Facebook i Twitter, albo przeglądać dowolne strony internetowe. Można nawet zapisywać zakładki. Pilot zapewnia łatwą nawigację po stronach, ale naprawdę interesująco robi się wtedy, gdy korzystamy z tabletu iPad lub Android — i aplikacji BeoRemote — pozwalającego na użycie klawiatury QWERTY.

Wygodne sterowanie to ważny element korzystania z telewizora BeoVision 11. Obydwa piloty oferowane przez firmę Bang & Olufsen, Beo4 i Beo6, umożliwiają proste, intuicyjne sterowanie wszystkimi funkcjami telewizora — a także każdego innego podłączonego urządzenia — a nawet obsługę automatyki domowej.

Stworzony z myślą o dniu dzisiejszym, gotów na to, co przyniesie przyszłość, BeoVision 11 to jeden z pierwszych telewizorów obsługujących hybrydową telewizję szerokopasmową (HbbTV). Ten nowy, ogólnoeuropejski standard rozpocznie nową erę interaktywności, w ramach której dostępna będzie telewizja typu „catch up TV”, głosowanie, granie i wszelkiego rodzaju inne usługi spersonalizowane.

Potężny dźwięk w niewielkiej obudowie

Tworzenie potężnego dźwięku wysokiej jakości z wykorzystaniem ograniczonej pojemności obudowy telewizora płaskoekranowego jest dla wielu producentów sprzecznością samą w sobie. Jednak nie dla firmy Bang & Olufsen.

Lewe i prawe głośniki telewizora BeoVision 11 wyposażono w robiony na zamówienie przetwornik wysokotonowy ¾”, średniotonowy 2″ oraz imponujący, 4-calowy przetwornik tonów niskich.

Każdy z głośników zasilany jest własnym, 32-watowym wzmacniaczem ICEpower, a dodatkowo są one osadzone w gumowych tulejach niwelujących wibracje telewizora. Wszystko to spojone jest przez nowy, wydajny algorytm przetwarzania sygnału cyfrowego, który umożliwia płynne przełączanie między dedykowanymi trybami dźwięku w momencie wykrycia programu muzycznego, sportowego, filmu itd.

W efekcie powstaje zaskakująco elastyczny dźwięk, od razu po wyjęciu z opakowania — nieprzypominający niczego, co wcześniej można było usłyszeć z telewizora. Gdyby tego było mało, telewizor BeoVision 11 oferuje moduł dekodera w pełni cyfrowego dźwięku przestrzennego zapewniający do dwunastu kanałów dźwiękowych za pośrednictwem procesora TrueImage™ firmy Bang & Olufsen. Technologia TrueImage™ dynamicznie zmniejsza i zwiększa liczbę sygnałów dźwiękowych, tak by dopasować liczbę kanałów dźwiękowych w sygnale przychodzącym do dostępnych głośników, w ten sposób zapewniając brzmienie dźwięku niespotykane w żadnym innym telewizorze

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *