Pozostajemy przy łazience: pora na prysznic

Pozostajemy przy łazience: pora na prysznic

Dom inteligentny powinien być wyposażony w odpowiednią łazienkę. To nie ulega wątpliwości. Pytanie tylko: jaką? Jednym z elementów wyposażenia może być system angielskiej firmy Bathomatic. Zautomatyzowana wanna z szampanem, perfumami i systemem audio video. Brodzik wg. badań TUV może być ze stali emaliowanej. A reszta?

O potrzebie inwestycji w łazience przypomina tym razem polski producent: dobrze znana firma Atlas. I trzeba przyznać: robi to całkiem przekonująco. Atlas stawia na prysznic. Trudno się z nim nie zgodzić. Sam wolę prysznic nieco gardząc wanną. Tylko nieco, bo głównie chodzi o czas o poranku. Wieczorem, zaś nikomu zwykle się nie śpieszy. Mi też, więc wtedy wanna ma priorytet.

Atlas twierdzi, że prysznic uchodzi też za najszybszą, najbardziej oszczędną i wygodną formę kąpieli. Pod prysznicem zużywamy 20 do 30% wody mniej, niż trzeba byłoby do wypełnienia wanny. Takie kąpiele są przyjazne nie tylko dla naszych portfeli, ale i dla środowiska naturalnego. Co więcej, to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne dla dzieci i osób starszych. Ale aby z niego skorzystać prysznic trzeba zbudować. Stąd i rada firmowych ekspertów: przy instalowaniu kabiny prysznicowej przestrzegać pewnych zasad. Najistotniejszą z nich jest zachowanie szczelności. Wiem coś o tym. Od czasu do czasu zmagam się z niekontrolowanymi wycieczkami wody poza obrys kabiny.

Często stawiamy na kabiny wbudowane we wnękę łazienki, w której wystarczy zamontować instalację hydrauliczną i odpowiednio dobrane drzwi. Tradycyjne brodziki powoli zastępuje odpowiednio wyprofilowana posadzka, która jest dużo prostsza w konserwacji, a do tego nie wymaga instalowania obudowy. Takie rozwiązanie daje duże możliwości aranżacyjne, umożliwia umieszczenie panelu natryskowego w dowolnym miejscu. Jest też zdecydowanie wygodniejsze dla osób starszych.

By jak najdłużej cieszyć się dobrodziejstwem takiego rozwiązania, należy koniecznie zabezpieczyć wnętrze kabiny przed przedostawaniem się wilgoci pod płytki czy  instalację wodną. Pamiętać trzeba, że wnętrze kabiny to tzw. strefa mokra:  miejsce szczególnego działania wody i pary wodnej, wymagające szczególnej ochrony przed wilgocią. Niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie posadzki, ścian oraz okolic odpływów i instalacji baterii. I tu Atlas przypomina o sobie: sugeruje swoje rozwiązania. A jakie?

Przed położeniem płytek na powierzchni ścian oraz podłodze możemy zastosować hydroizolację Atlas Woder W, której warstwa stanowić będzie niewidzialną ochronę przed wodą i wilgocią. Miejsca szczególnie trudnego dostępu (krawędzie, naroża, powierzchnie w pobliżu instalacji wodnych) dobrze jest zabezpieczyć akcesoriami uszczelniającymi z serii Atlas Hydroband, dzięki którym raz na zawsze zapomnimy o przeciekach i długo będziemy cieszyć się nową kabiną. Nową kabiną w nowoczesnym domu. A jaką kabiną? Już szukamy tzw. inteligentnej kabiny. O wynikach poszukiwań damy Wam niebawem znać.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *