Prosto z Las Vegas: nowe telewizory Sony

Prosto z Las Vegas: nowe telewizory Sony

Jak wygląda  nowa kolekcja TV Sony na sezon 2012? Firma przygotowała cztery nowe serie telewizorów: 550, 650, 750 i 850. Czym się różnią od poprzedników? Japończycy podkreślają przede wszystkim udoskonaloną technologię obrazu X-Reality i X-Reality PRO (poprawa ostrości obrazu HD i realizmu obrazu 3D). Do tego bogatsza oferta internetowa: nowe aplikacje, kanały i muzyka w Sony Internet TV. Ponadto lepsza funkcjonalność: jeszcze więcej sposobów współużytkowania treści przez domowników. No i oczywiście to co cieszy fanów designu: nowe wzornictwo. Szczegóły w materiale Sony umieszczonym poniżej.

Obraz: ostrzejszy i i bardziej realistyczny

W najnowszych modelach telewizorów Sony udoskonalono technologię optymalizacji obrazu X-Reality PRO, która przetwarza teraz sygnały o gorszych parametrach, pozwalając na uzyskanie obrazu o jakości zbliżonej do HD, a ponadto zwiększa czystość obrazu 2D i 3D. Oferta kanałów i aplikacji została rozszerzona, wprowadzono dodatkowe możliwości łączenia w telewizorach internetowych. Z myślą o bardziej stylowym wyglądzie w domowym salonie opracowano też nowe podstawy i ekrany. Inteligentny obraz: udoskonalone technologie X-Reality i X-Reality PRO.

Pomysł na optymalizację obrazu
Nasze technologie optymalizacji obrazu X-Reality PRO i X-Reality są teraz jeszcze bardziej zaawansowane. Telewizor z X-Reality PRO wie, co będzie wyświetlać, zanim na ekranie pojawi się obraz. Wykryje twarze lub wymagające zwiększonej szczegółowości tło i dopasuje parametry obrazu. Rozpozna rodzaj oglądanego materiału — telewizję cyfrową, film z Internetu, zdjęcie, materiał z płyty DVD lub Blu-ray Disc™ — i odpowiednio skoryguje obraz. Co więcej, technologie X-Reality PRO i X-Reality rozszerzyły się teraz na materiały 3D, a funkcja Super Resolution umożliwia interpolację obrazów 3D do rozdzielczości HD i uzyskanie ostrzejszego, płynniejszego obrazu w trzech wymiarach. Bez względu na to, co oglądasz, możesz więc liczyć na najlepsze wrażenia. Trzy wymiary w lepszym wydaniu
Nic nie dostarczy takiej dawki emocji, napięcia i adrenaliny, jak duża impreza sportowa. Jeśli jednak nie możesz wybrać się na mecz, obejrzyj go w trzech wymiarach na dużym ekranie. Najnowsze telewizory 3D Sony są wyposażone w szybkie panele 3D, które gwarantują płynność wyświetlania. Obraz jest odświeżany cztery razy częściej niż sygnał telewizyjny, dzięki czemu można dokładnie śledzić, jak piłka wpada do bramki. Automatyczna korekta głębi 3D poprawia głębię w materiałach 3D, przez co trójwymiarowy obraz z Internetu, telewizji albo kamery 3D staje się jeszcze bardziej fascynujący i wciągający.

Internet i Google
Łączność ze światem zewnętrznym należy do głównych cech najnowszych telewizorów Sony. Wszystkie modele mają wbudowaną kartę sieciową Wi-Fi, co przyspiesza łączenie się z Internetem, zwiększa wybór dostępnych materiałów oraz poprawia jakość prezentacji ulubionych filmów i programów na dużym ekranie. W ramach Sony Internet TV do wyboru jest wiele filmów na żądanie, programów telewizyjnych i seriali. Pojawiły się również nowe aplikacje oraz serwisy catch up TV (w Polsce: Ipla, TVN Player, TVP), a wszystkie telewizory z funkcjami internetowymi umożliwiają łączenie się z serwisami Twitter® i Facebook® oraz prowadzenie rozmów przez Skype. Internetowy telewizor Sony będzie doskonałym uzupełnieniem sieciowego odtwarzacza multimedialnego NSZ-GS7 i odtwarzacza Blu-ray Disc NSZ-GP9, opartych na platformie Google TV. Zintegrowany z telewizorem system obsługi umożliwia bezpośredni dostęp do wielu materiałów — wystarczy podłączyć oba urządzenia przewodem HDMI.
Łączność

Zgodność ze standardami Intelligent Connect i Wi-Fi Direct pozwoli tchnąć nowe życie w filmy i programy telewizyjne przechowywane w laptopie*, a nawet w zdjęcia ze smartfonu. Po podłączeniu telewizora do domowej sieci można do niego przesyłać strumieniowo, bez żadnych przewodów, praktycznie każdy obraz i nagranie.

Nowy wygląd na rok 2012
Projektanci Sony stworzyli nową smukłą, lekką i w pełni stabilną podstawę do telewizorów LED. Sony opracowało również nowe podstawy z wbudowanymi głośnikami o wysokiej jakości brzmienia, jak również stylową podstawę „sztalugową”, doskonałą do postawienia na niskim meblu. Całkowitą metamorfozę przeszły również okulary 3D Sony. Są obecnie lżejsze, mają sportowy wygląd i tytanowe ramki. Innowacje, które wspierają środowisko naturalne W najnowszych telewizorach LED Sony wykorzystano technologię Scene Optimised Energy Saving, która w połączeniu ze strefowym wygaszeniem i wygaszaniem ramki pozwala obniżyć zużycie energii o 15-20% bez utraty jasności, kontrastu i jakości obrazu – to o 40% lepszy wynik w stosunku do ubiegłorocznych modeli telewizorów.

Kluczowe cechy poszczególnych serii

Seria 850

Odważne hasło Sony: porażająca jakość obrazu i smukła sylwetka.

X-Reality PRO
MotionflowXR 800 Hz
Podświetlenie krawędziowe DynamicEdge LED z funkcją lokalnego wygaszania
Full HD 1080
Sony Internet TV
4 szybkie panele 3D
Wbudowana sieć Wi-Fi
Wzornictwo Monolithic Design, Zintegrowane głośniki
Energy Efficiency Class A dla modeli 55” i 46”, Energy Efficiency Class B dla modelu 40”

Seria 750

Nowa jakość obrazu 2D i 3D w formacie High Definition

X-Reality, MotionflowXR 400 Hz
Podświetlenie krawędziowe Dynamic Edge LED z funkcją wygaszania klatek
Full HD 1080
Sony Internet TV
4 szybkie panele 3D
Wbudowana sieć Wi-Fi
„Sztalugowa” podstawa (* do modeli 32″, 40″ i 46″), Energy Efficiency Class A+ dla 55”, Energy Efficiency Class A dla modeli 46” i 40”, Efficiency Class B dla modelu 32”.

Seria 650

Większa płynność obrazu telewizyjnego, filmów i materiałów z Internetu

X-Reality
MotionflowXR 100 Hz
Full HD 1080
Sony Internet TV
Wbudowana sieć Wi-Fi
„Sztalugowa” podstawa
Energy Efficiency Class A+ dla modelu 46”, Energy Efficiency Class A dla modeli 40” i 32”.

Seria 550

Telewizor do drugiego pokoju.

Obsługa technologii HD (HD ready)
Sony Internet TV
Wbudowana sieć Wi-Fi
„Sztalugowa” podstawa
Energy Efficiency Class B

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *