Prosty sposób na automatyzowanie domu: Belkin WeMo

Prosty sposób na automatyzowanie domu: Belkin WeMo

Podczas targów CES w Las Vegas Belkin po raz pierwszy zaprezentował nową kolekcję urządzeń WeMo przeznaczonych do instalacji w domu. W założeniu nowa seria produktów ma być sposobem na jak najłatwiejsze stworzenie “inteligentnej” instalacji w domu. Jak łatwo się domyśleć produkty są adresowane przede wszystkim do użytkowników już wybudowanych domów, którzy z różnych powodów nie chcą od zera tworzyć nowej instalacji.

Na początek firma zaprezentowała dwa produkty z kolekcji WeMo: czujnik ruchu i switch. Oba przygotowano do sterowania przy użyciu telefonu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją WeMo. Współpracują z istniejącą instalacją elektryczną w domu i komunikują się poprzez Wi-Fi. Przy użyciu aplikacji w telefonie mogą być kontrolowane doraźnie (włączanie i wyłączanie) lub zaprogramowane na odpowiednie cykle przerwy i pracy.

WeMo Home Control Switch to to nic innego jak zdalnie sterowane gniazdko elektryczne. Można je programować na określone cykle pracy lub sterować nimi zależnie od doraźnych potrzeb. Switch może współpracować z różnymi urządzeniami używanymi w domu: oświetleniem, sprzętem AGD, czy wentylatorami. WeMo Home Control Switch może być programowany i sterowany poprzez telefon. Dodatkowo współpracuje z czujnikiem WeMo Motion Sensor, dzięki czemu może się aktywować po rozpoznaniu ruchu w danym pomieszczeniu. Wystarczy zatem wejść do pokoju, by system automatycznie włączył światło lub uruchomił wentylator.

WeMo Motion Sensor, czyli czujnik ruchu to według producenta produkt, który zapoczątkuje całą gamę czujników. W zapowiedzi rozwiązania dla systemów zautomatyzowanych bram, drzwi, okien a także monitoringu dzieci (tzw. elektronicznych niań).

Ceny

WeMo Switch F7C027: 49,99 Euro

WeMo Motion Sensor F7C028: 59,99 Euro

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *