Przyjemny chłód bez klimatyzacji i basenu

Przyjemny chłód bez klimatyzacji i basenu

Gorąco, parno, rozgrzani wracamy do domu w którym co prawda nie ma basenu i klimatyzacji, ale mimo to odnajdujemy w nim przyjemną, chłodną oazę. Jak to możliwe? To proste, wszystko za sprawą termomodernizacji ścian budynku. Dobrze wykonana gwarantuje optymalną temperaturę mieszkania latem i zimą, nawet kilka tysięcy złotych oszczędności na niezużytej energii potrzebnej do klimatyzacji lub ogrzewania.

Ocieplone ściany zewnętrzne budynku mieszkalnego chronią jego mieszkańców przed uciążliwymi temperaturami lata i zimy. Poza oczywistym komfortem termomodernizacja gwarantuje oszczędność energii, tym samym wpływa pozytywnie na ochronę środowiska oraz portfele właścicieli domów i mieszkań.

Komfort przedwojennej kamienicy

Straty energii w około 50% spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany. Latem ciepłe powietrze przenika do wewnątrz pomieszczeń, a zimą z niego ucieka. Kto w letni upał miał okazję odwiedzić rodzinę lub przyjaciół  mieszkających w przedwojennej kamienicy, wie w czym rzecz. Ściany takich budynków ze względu na swoją grubość tworzą pewną warstwę izolacyjną, dzięki temu mieszkania są chłodniejsze niż w tradycyjnych nieocieplonych budynkach. Na szczęście okazuje się,
że również nowoczesne budynki ze zdecydowanie cieńszymi ścianami mogą oprzeć się upałom. Trzeba po prostu „otulić” ściany odpowiednio grubą warstwą izolacji, a wtedy osiągną walory izolacyjne tak jak masywne mury. Na przykład izolacja wykonana z  pomarańczowego styropianu o grubości 12 cm, chroni skutecznie jak kilkudziesięciocentymetrowy betonowy mur.

Chłodno bez klimatyzacji

– W ocieplonym domu nie jest tak zimno jak w średniowiecznym zamku, ale na pewno o wiele chłodniej i przyjemniej, niż w budynku który nie posiada odpowiedniej warstwy izolacji termicznej – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki – Mieszkańcy,  którzy chcą mieć odpowiedni komfort w swoim domu, a nie chcą wydawać  majątku na klimatyzację, powinni zabezpieczyć swój dom termicznie. Zysk jest podwójny, bo przecież zimą zapłacą mniej za ogrzewanie.

Letni sezon budowlany jest  w pełni, dlatego właściciele domów oraz administratorzy budynków mieszkalnych, jeśli chcą wykonać termomodernizacje w tym roku, decyzje muszą  podjąć możliwie szybko.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *