Robot odkurzający z wirtualną mapą domu

Robot odkurzający z wirtualną mapą domu

Odkurzacz na miarę inteligentnego domu? Wyposażony w laserowy dalmierz tworzy dookólną wirtualną mapę domu i wykrywa przeszkody. Oto nowy sprzęt Neato Robotics.

Model XV15 dostępny w Polsce to europejski odpowiednik amerykańskiej wersji robota odkurzacza Neato XV11. To odkurzacz wyposażony w system bezworkowy, co ułatwia opróżnianie i czyszczenie.

Główną cechą wyróżniającą go wśród innych urządzeń tego typu jest jego kształt. Odkurzacz o kształcie litery “D” został tak zaprojektowany nie przez przypadek. Płaski, a nie okrągły front, ma umożliwić docieranie do rogów pomieszczeń. Producent zrezygnował przez to ze szczotek bocznych.

Do nawigacji w pomieszczeniu urządzenie wykorzystuje laserowy dalmierz. Dzięki niemu tworzy trójwymiarową wirtualną mapę domu i wykrywa przeszkody.Przemieszcza się wokół nich w bardzo małej odległości, by jak najlepiej wyczyścić powierzchnię podłogi.Co ważne: urządzenie zawsze wie gdzie się znajduje.

Robot dzięki systematycznemu przemieszczaniu się po podłodze oszczędza czas i energię. Większość mocy przekazywana jest do mocnego silnika turbiny ssącej. Według producenta, model ssący przewyższa wszystkie dotychczas spotykane roboty odkurzacze.

Działanie turbiny ssącej polega na tej samej zasadzie, co działanie turbiny w silnikach odrzutowych. Odśrodkowy wentylator kompresyjny wytwarza podciśnienie, a przepływ powietrza następuje według zasad przepływu w silnikach odrzutowych.

Niski profil robota – ok. 10cm pozwola na sprzątanie pod stołami, łóżkami lub sofami. Robot posiada wyjątkowo szeroką, wśród odkurzaczy automatycznych, obrotową szczotkę, która dokładnie trzepie dywany. Jest też listwa zgarniająca do efektywnej pracy na twardych podłogach. Filtr elektrostatyczny, wychwytujący najdrobniejsze cząstki kurzu, ma dokładnie filtrować powietrze. Zbiornik na kurz ma pojemność 0,66l.

Opcja programowania czasu startu umożliwia ustawienie sprzątania na dowolną porę każdego z dni tygodnia. Odkurzacz sam odnajdzie drogę do stacji ładowania niezależnie od tego, czy już skończył sprzątanie, czy po prostu zabrakło mu energii w akumulatorach. Może wznawiać czyszczenie po doładowaniu nawet 3 razy. W trakcie jednej sesji zdoła pokryć nawet 200m2.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *