Roth Audio: uzupełnienie kina w domu

Roth Audio: uzupełnienie kina w domu

Produkty z nowej serii Roth Audio Oli zostały gorąco przyjęte przez polski rynek. Tak przynajmniej twierdzi polski dystrybutor. Rekordowa sprzedaż kolumn stereo na przełomie roku pociągnęła za sobą duże zapotrzebowanie na zestawy kina domowego Roth Audio. Stąd wprowadzenie do sprzedaży nowego subwoofera Roth Audio KH20, oraz kolumny centralnej Roth Audio C20.

Subwoofer także do klasycznego stereo.

Głośnik niskotonowy KH20 to następca bezkonkurencyjnego w swojej cenie subwoofera Roth KH2. Szereg pochwał i wyróżnień w testach to nadal za mało, aby producent pozostawił w sprzedaży stary model z niewielkimi tylko modyfikacjami. KH20 to zupełnie nowa konstrukcja.

Zmieniona obudowa kryje nowy wzmacniacz o większej mocy 150W, który zasila aktywną 8-calową membranę z rewolucyjnego materiału – pianki strukturalnej PolyCel. Pomimo wyższej ceny nowego modelu, jest to w dalszym ciągu rozwiązanie absolutnie unikalne w tej kategorii cenowej. Podobne materiały pojawiają się w konstrukcjach dopiero kilkukrotnie droższych.

Zalety membrany ze spienionego materiału strukturalnego PolyCel:

– pierwszorzędne wygaszanie jakichkolwiek samoistnych wibracji i drgań w celu redukcji zniekształceń

– redukcja wagi membrany nawet do 30% w stosunku do tradycyjnych konstrukcji

– siła i sztywność materiału większa od porównywalnych materiałów opartych na strukturze plastra miodu – przy grubości kilku milimetrów

– najlepszy stosunek sztywności do wagi spośród wszystkich dostępnych materiałów w tej cenie

– nadaje się do czyszczenia

– bardzo dobra odporność na uderzenia

Roth Audio OLi C20 centralny mile widziany w kinie

Roth OLi C20 to następca głośnika centralnego C2, który w różnych zestawach Roth Audio OLi zdobywał wyróżnienia między innymi magazynu What Hi-Fi. Nowa konstrukcja posiada dwa wyjścia bass-refleks, co znacząco poprawia przetwarzanie zakresu średnio-niskotonowego.

Kolumna centralna generuje wokale zdecydowanie lepiej wypełnione i obciążone – zarówno w filmach jak i koncertach. Pomimo niskiej ceny C20 producent zastosował dokładnie ten sam głośnik wysokotonowy, co w innych droższych kolumnach stereo. Rozpraszacz zastosowany wokół zmodyfikowanej kopułki wysokich tonów gwarantuje jednakowy odbiór wysokich tonów w całym pomieszczeniu.

Ceny

C20: 699 zł

KH20: 1649 zł

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *