Samsung Smart TV z perspektywy statystyk

Samsung Smart TV z perspektywy statystyk

Na początek trochę statystyk. W 2009 roku za pośrednictwem Internet@TV dostępne były 3 polskie aplikacje. Zaledwie 3 albo jak kto woli: aż 3. W 2011 roku Samsung Smart TV miał już 19 rodzimych aplikacji. A obecnie? Ile obstawiacie?

Wraz z debiutem najnowszej aplikacji PolskaStacja.pl (debiut równolegle w Samsung Smart TV jak i na urządzeniach mobilnych Samsunga z systemem Android) łączna ilość aplikacji sięgnęła już 65 polskich programów. A do tego 400 globalnych. Nie dziwi zatem, że wśród ankietowych aż 62 % wymieniało w pierwszej kolejności Samsunga jako producenta inteligentnych telewizorów. Trzeba przyznać, że koreańska firma solidnie zapracowała na tak dobry wynik. Szczególnie w porównaniu z rozczarowującą biernością niektórych bardzo renomowanych konkurentów.

Spora platforma

Smart TV w obecnej postaci to już całkiem spora platforma. Firma szczyci się, że jej telewizory zapewniają dostęp do rozbudowanych treści udostępnionych w ramach trzech nowatorskich usług: Kids, Fitness i Family Story. Sekcja Samsung Kids łączy domową rozrywkę z zaletami programów edukacyjnych, aplikacja Samsung Fitness umożliwia wykonywanie ćwiczeń poprawiających kondycję fizyczną w zaciszu własnego domu, podczas gdy album Samsung Family Story zapewnia, że cenne wspomnienia rodzinne będą nie tylko przechowywane, ale też łatwo udostępniane w telewizorze Smart TV. W ten sposób telewizor staje się prawdziwym centrum domowej rozrywki. I co chwila zwiększa się jego atrakcyjność, gdyż pojawiają się kolejne funkcjonalności. Dobrym przykładem jest dodanie aplikacji PolskaStacja.pl.

PolskaStacja w Samsungu

Najnowsza aplikacja PolskaStacja.pl to aktualnie jedna z najbardziej popularnych internetowych stacji radiowych w kraju. Najbogatsza aktualnie na rynku oferta programowa obejmuje m.in. aż 78 tematycznych bloków muzycznych podzielonych na gatunki i dostępnych dla słuchaczy za darmo. Muzyka biesiadna, folk, jazz, pop, rock, indie rock, soul, RnB czy lounge to tylko niektóre z propozycji. Im więcej takich propozycji, tym Samsung będzie się piął w statystykach. Ale i tak już ma się czym chwalić.

Wróćmy do statystyk

Zacytujmy materiał prasowy: telewizory Samsung kojarzą się Polakom z nowoczesną technologią (55 proc. wskazań) oraz innowacyjnością (52 proc. badanych). 53 proc. ankietowanych podpisuje się pod stwierdzeniem, że Samsung jest marką dla nich. Ponad połowa ankietowanych uważa koreańską firmę za dynamicznie rozwijającą się oraz posiadającą produkty wysokiej jakości. Znajomość Smart TV wśród Polaków wzrosła z 46 proc. w marcu 2012, do poziomu 68 proc. obecnie. Jest to wzrost o prawie 50 proc., co jednoznacznie pokazuje, że coraz więcej osób świadomych jest obecności inteligentnych telewizorów koreańskiej marki.

Nie trudno o taką świadomość, szczególnie gdy w modelach wyższych serii Samsung chwali się ciekawym rozwiązaniem Smart Interaction. Ta wyrafinowana technologia, dostępna w telewizorach z serii ES 8000 i ES 7000 umożliwia sterowanie telewizorem bez naciskania jakichkolwiek przycisków, a co za tym idzie, bez użycia pilota. Wszystko dzieje się za pomocą poleceń głosowych i gestów. Dzięki nim można łatwo włączyć albo wyłączyć swój odbiornik TV, zmienić kanał, włączyć wybraną aplikację lub przeszukiwać sieć internetową. Wbudowana kamera z technologią rozpoznawania twarzy pozwala na zalogowanie się do serwera Smart Hub i kont użytkowników bez konieczności wpisywania loginu lub hasła. Wykonując gesty, nie trzeba zbliżać się do telewizora. Samsung Smart TV dostrzeże nasze ruchy nawet z kilku metrów.

Co dalej?

Ciekawe jakie wyniki będą za rok. O interesujące prognozy będzie zapewne łatwiej po targach CES w Las Vegas. Wówczas będzie okazja zobaczyć kolejną generację sprzętu a potem oczekiwać na pojawienie się w sklepach. Choć zwykle na debiut w sklepach w całej Europie trzeba zwykle czekać co najmniej do wiosny, to jedno nie ulega wątpliwości. Polskich aplikacji Smart TV z pewnością będzie przybywać.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *