Samsung: telewizory sezonu 2012

Samsung: telewizory sezonu 2012

Kiedy ostatni raz kupowaliście nowy telewizor? Jeśli dawno temu i macie już ochotę na zmianę, to w tym roku będzie w czym wybierać. Co ważne, część producentów powoli odchodzi od eksponowania parametrów, które zwykłemu śmiertelnikowi kojarzą się co najwyżej z hiperinflacją. Koncerny w końcu zauważyły, że porównywanie współczynnika kontrastu, ilości Hz czy czasu reakcji w milisekundach przestało być ekscytujące. Nie uwzględniając ceny, TV kupujemy przede wszystkim oczami: liczy się wygląd. Do tego męski wabik: 3D i niezliczone funkcje, dzięki którym telewizor staje się bardziej „inteligentny” (Smart). Na naszych oczach dokonuje się zmiana pokoleniowa: telewizor to nie tylko pudło do zapewnienia podstawowej rozrywki. To coraz częściej okno na interaktywny świat a także centrum zarządzania nowoczesnym domem.

Samsung pomny dotychczasowych doświadczeń chwali się zatem tzw. wartością dodaną, czyli pakietem interaktywnych funkcji. W nowych telewizorach LED serii ES8000 i ES 7000 oraz w modelach plazmowych z kolekcji E8000 zastosowano sporo ciekawych rozwiązań, które w zamierzeniu mają ułatwić życie. Oto krótka lista.

Inteligentna interakcja (Smart Interaction) – choć brzmi złowieszczo to teoretycznie ułatwia obsługę telewizora. Urządzenie rozpoznaje gesty, polecenia głosowe, a nawet twarz użytkownika. Mówiąc do telewizora, możemy go włączyć bądź wyłączyć, regulować poziom głośności i aktywować wybrane aplikacje. Głosem można też aktywować wyszukiwarkę przeglądarki i wprowadzić hasła do wyszukiwania. Opisany sposób sterowania oraz system rozpoznawania twarzy uzupełnia funkcje pilota, oferując jednocześnie większy wybór i komfort sterowania domową rozrywką. Technologia będzie dostępna także w języku polskim.

Inteligentna treść (Smart Content) – udostępnianie zdjęć, notatek i innych informacji w internetowej chmurze. Możliwość wybierania i oglądania większej liczby filmów, seriali, treści dostępnych na żądanie, programów muzycznych, sportowych czy edukacyjnych dzięki Samsung Media Hub oraz Samsung Apps.

Inteligentna ewolucja (Smart Evolution) – czyli nowe hasło na to co w branży IT od dawna nazywa się dość banalnie: aktualizacja oprogramowania. Niemniej zgodnie z zapowiedzią, termin aktualizacja może być zbyt skromnym określeniem. Wybrane serie telewizorów firmy Samsung wprowadzane do sprzedaży w tym roku, będą bowiem miały możliwość (od 2013 roku) aktualizacji poprzez prostą instalację zestawu modernizacyjnego – Samsung Evolution Kit. Zestawy te zapewnią wzbogaconą konfigurację sprzętową i funkcjonalną dzięki zastrzeżonej technologii system-on-chip (system w układzie scalonym). Aktualizacja taka będzie możliwa co roku przez 5 kolejnych lat od daty pierwszego pojawienia się produktu w sprzedaży.

Pakiet nowych usług

Album “Family Story” umożliwia zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.

Sekcja “Kids” to bogactwo gier edukacyjnych i innej rozrywki dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Innymi słowy chodzi o zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki.

Aplikacja Fitness pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie kondycji fizycznej. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia “wirtualnego lustra”, które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach.

Nowa usługa AllShare Play umożliwia przesyłanie i udostępnianie treści multimedialnych za pomocą kompatybilnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, aparaty i komputery — w domu i poza domem. Dzięki nowemu dwurdzeniowemu procesorowi będziemy mogli jednocześnie uruchamiać wiele aplikacji w Smart Hub i przeglądać strony internetowe na kilku kartach.

Tegoroczna linia inteligentnych telewizorów LED i plazmowych będzie również obsługiwać wybrane klawiatury i myszy bezprzewodowe, co jeszcze bardziej ułatwi dostęp do treści i nawigację po stronach internetowych czy komunikację za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *