Sedes z funkcją mycia SensoWash. Projekt: Philippe Starck

Sedes z funkcją mycia SensoWash. Projekt: Philippe Starck

Zaczniemy dość ordynarnie: inteligencja trafiła do kibla. A elegancko? Toaleta stała się znacznie nowocześniejsza. A w czym przejawia się nowoczesność? Cóż, oto toaleta, którą możemy zaprogramować przy użyciu pilota. Przedstawiamy nowe dzieło marki Duravit, które opracowano przy współpracy ze słynnym projektantem. Za projekt deski jest bowiem odpowiedzialny Philippe Starck.

Model SensoWash C to ulepszona wersja deski sedesowej z funkcją mycia SensoWash. Philippe Starck projektując deskę sedesową z funkcją mycia SensoWash C, postawił na maksymalną dyskrecję. Wszystkie podzespoły techniczne zostały zminiaturyzowane, aby można je było ukryć między ceramiką a deską. Funkcja bidetu SensoWash ujawnia się dopiero po podniesieniu pokrywy i zajrzeniu do środka. Ramię dyszy, które wysuwa się po włączeniu odpowiedniej opcji na pilocie, może pracować w trzech różnych trybach: mycie tylne pozostawia uczucie czystości i świeżości; mycie komfort zapewnia dokładne mycie dzięki ruchom ramienia natryskującego oraz pulsującemu strumieniowi wody; tryb Ladywash jest przeznaczony specjalnie dla kobiet i służy do delikatnego podmywania. Wszystkie programy, a także temperaturę wody można regulować, w zależności od potrzeb i zapisać w pamięci urządzenia.

Projektant nie zapomniał o pilocie, umożliwiającym bezprzewodowe sterowanie wszystkimi funkcjami urządzenia. Trójwymiarowy układ pilota pozwolił na intuicyjne rozmieszczenie przycisków oznaczonych symbolami, które są krótko podświetlane po ich naciśnięciu. Użytkownik może samo dzielnie włączyć funkcję podmywania lub suszenia, a za pomocą przycisków +/- regulować zarówno ciśnienie wody i powietrza, jak też temperaturę wody oraz podgrzewanej deski. Indywidualne preferencje można również zapisać w dwóch profilach i  odtwarzać w zależności od potrzeb. Dodatkowo pilot uruchamia elektryczne siłowniki, które podnoszą, a także  opuszczają klapę i  deskę.

Przy projektowaniu deski uwzględniono także bezpieczeństwo użytkownika. To nie żart! Dobrym przykładem dbałości jest specjalne diodowe oświetlenie nocne, które ułatwia orientację w przestrzeni. System SensoWash jest również wyposażony w funkcję zabezpieczającą dziecko przed przypadkowym zamoczeniem, ponieważ wbudowany w urządzenie czujnik pozwala na włączenie funkcji bidetu tylko jeżeli waga użytkownika wskazuje na osobę dorosłą. Dodatkową ochronę zapewniają także czujniki temperatury i poboru wody oraz suszenia ciepłym powietrzem. W celu zachowania komfortu i odpowiedniej higieny, deska oraz dysze zostały wyposażone w specjalne antybakteryjne zabezpieczenia. Ponadto dysze i ramię ze stali nierdzewnej jest automatycznie czyszczone przed i po użyciu funkcji bidetu.

Cena na koniec. Deska sedesowa jest dostępna od 665 euro netto. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszt muszli.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *