Sennheiser HD 700: dla audiofila

Sennheiser HD 700: dla audiofila

Marki Sennheiser nikomu nie trzeba przedstawiać. Firma jest bowiem znanym od lat producentem słuchawek audiofilskich. Nie powinno zatem dziwić, że kolejne nowości wprowadzane na rynek to także produkty przeznaczone dla miłośników słuchawek. Jedną z najnowszych propozycji jest HD 700. W zamierzeniu producenta ma uzupełnić ofertę słuchawek Hi-End, dołączając do kolekcji, której królem jest legendarny HD 800.

Sennheiser twierdzi, że te otwarte, wokółuszne dynamiczne słuchawki zapewniają niewiarygodną przestrzeń brzmieniową i ciepłą, wyrównaną reprodukcję dźwięku. Producent wyposażył je w wysoce skuteczne, zaprojektowane specjalnie do tego modelu przetworniki, które są zdolne przenieść bardzo wysokie poziomy ciśnienia akustycznego. Mają one średnicę 40 mm i zostały wyposażone w wentylowane magnesy co ma zminimalizować turbulencje powietrza i zredukować zniekształcenia intermodulacyjne i harmoniczne.

Słuchawki wyposażono w otwarte nauszniki z membranami ustawionymi pod kątem, by poprawić projekcję dźwięku. Nauszniki wzbogacono o bardzo wygodne i estetyczne poduszki welurowe, pokryte mikrofibrą. Pałąk pokryto zaś silikonem, by zminimalizować wszelkie rezonanse. Niemcy chwalą się także wyjątkowo niskim poziomem zniekształceń harmonicznych (0,03%) dzięki zastosowaniu specjalnego elementu tłumiącego, wykonanego ze stali.

HD 700 wyposażono w odłączany, symetryczny przewód wykonany z miedzi beztlenowej, którą pokryto srebrem by uzyskać jak najlepsze przewodzenie. Słuchawki oferowane są z pozłacanym wtykiem jack stereo 6,3 mm.

Dane techniczne
Konstrukcja: wokółuszna
Charakterystyka częstotliwościowa: 15-40000 Hz (-3 dB)
Przetworniki: dynamiczne, otwarte
Impedancja: 150 Ohm
Maks. poziom ciśnienia akustycznego: 105 dB SPL (1 kHz, 1 Vrms)
Zniekształcenia harmoniczne: poniżej 0,03% (1 kHz, 1 Vrms)
Waga: 270 g
Przewód: symetryczny, z miedzi beztlenowej pokrytej srebrem
Długość przewodu: 3 m
Złącze: jack stereo 6,3 mm, pozłacany
Temperatura działania: -10 do +55° C

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *