SIM2: projektor LED M.150

SIM2: projektor LED M.150

Jest to unikatowe rozwiązanie w skali światowej. Z uwagi na niewielką jasność diody LED rzadko były stosowane tej kategorii sprzętu. Jednak jak przystało na producenta urządzeń hi-end firma Sim2 rozwiązała ten problem dzięki zastosowaniu techniki PureLED. Bazuje ona na trzech diodach LED. Każda z nich jest przypisana do trzech składowych kolorów RGB. Pełnią one funkcję zarówno źródła światła, jak i kolorów dla chipsetu 0.95″ 1080p DLP DarkChip4. Jasność projektora dochodzi do 1000 lm, co jest wartością w zupełności wystarczająca w zastosowaniach kina domowego. Warto również zaznaczyć, że projektory LED wydają się o około 25 proc. jaśniejsze niż ich odpowiedniki lampowe. Współczynnik kontrastu sięga 100000:1, a rozdzielczość to oczywiście 1920 x 1080 pikseli. Zastosowanie diod LED to także dłuższa trwałość, wynosząca 30 000 godzin, oraz możliwość wyświetlania bogatego i nasyconego obrazu o szerokiej palecie barw.

Producent zastosował w modelu M.150 rozwiązania zapożyczone z topowego projektora Lumis 3D Solo. Są to między innymi tryb Pure Movie, zoptymalizowany pod kątem wyświetlania czystego obrazu identycznego z tym, jaki pochodzi ze źródła. Jest to przydatne przy korzystaniu z hi-endowych odtwarzaczy Blu-ray. Kolejny to PureMotion 2D, który został stworzony do szybkich i dynamicznych scen, np. w materiałach sportowych. Obraz dzięki niemu jest ostry, wyraźny i pozbawiony migotania. Z tego trybu mogą również skorzystać gracze. Dla miłośników obrazu trójwymiarowego został przygotowany tryb PureMotion 3D. Producent zaleca specjalnie zaprojektowane okulary Sim2 Visus 3D, które dzięki szybkiemu czasowi reakcji nie powodują zmęczenia wzroku. Firma oferuje zestawy z czterema lub ośmioma parami okularów.

Producent nie zapomniał również o wyjątkowej stylistyce. Za wzornictwo odpowiada Giorgio Revoldini, którego prace z dziedziny wzornictwa przemysłowego zdobyły uznanie na wystawach na całym świecie. Kryształowo-szklane wykończenie jest dostępne w czarnym kolorze.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *