Słoneczne światło we wnętrzach

Słoneczne światło we wnętrzach

Anna Jantar w swoim przeboju śpiewała wakacyjny przebój „dużo słońca w całym mieście”. W okresie letnim na pewno każdy chciałby stworzyć jasną i słoneczną aranżację we własnym mieszkaniu. Światło to naturalna oprawa dla wnętrza, która potrafi podkreślić elementy wystroju, bądź ukryć jego mankamenty.

Jakie mamy możliwości w tym zakresie? „Wszystko zależy od tkaniny – im grubszy splot, tym mniej światła przedostaje się do pomieszczenia. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie materiałów żakardowych, pozwalających na uzyskanie ciekawych efektów przesączania się promieni słonecznych w miejscach wzoru i tworzenie intrygującego prześwitu we wnętrzu. Rolety Dzień i Noc to z kolei połączenie materiałów: transparentnego i zaciemniającego w postaci poziomych pasów” – mówi o niestandardowych rozwiązaniach Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Jeżeli chcemy mieć dużo światła we wnętrzu – wybierajmy jasne kolory: biały, beżowy i wszystkie odcienie pasteli, które zatrzymają go jak najmniej. Promienie słoneczne przesączone przez roletę, nie będą tak intensywne, a wnętrze pozostanie jasne i łagodnie doświetlone.

Dla tych, którzy nie przepadają za nadmierną ilością światła, bądź muszą korzystać z komputera w ciągu słonecznego dnia, stworzona została kolekcja Blackout i Silver, pozwalająca na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki specjalnej warstwie gumy pochłaniającej promienie słoneczne, bądź posrebrzanego materiału odbijającego światło po zasłonięciu rolety, uzyskujemy całkowicie osłonięte przed słońcem pomieszczenie.

Urządzając mieszkanie pamiętajmy o odpowiednim wystroju okna – to dzięki niemu możliwa jest piękna aranżacja światła w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrana roleta zawsze dodaje blasku wiosną i latem, a w czasie jesieni i zimy ukryje wnętrze przed zaokienną szarugą.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *