Sony: 5 prestiżowych nagród od EISA

Sony: 5 prestiżowych nagród od EISA

Co roku tuż przed targami IFA EISA wyróżnia najlepsze produkty elektroniki konsumenckiej. EISA jest największą organizacją wydawców multimediów w Europie. Zrzesza 50 specjalistycznych magazynów z branży audio, foto, wideo i elektroniki samochodowej wydawanych w 19 krajach Europy. Nie dziwi zatem, że nagrody mają dla producentów duże znaczenie. Jako jedno z pierwszych pochwaliło się Sony. Oto nagrodzone produkty.

Europejska lustrzanka 2012-2013: SLT-A57

Europejski zaawansowany aparat kompaktowy 2012-2013: Cyber-shot DSC-RX100

Europejski aparat dla podróżujących 2012-2013: Cyber-shot DSC-HX20V

Europejski telewizor 3D 2012-2013: BRAVIA KDL-55HX850

Europejskie kino domowe wysokiej klasy 2012-2013: Projektor VPL-VW1000ES

SLT-A57: europejska lustrzanka 2012-2013

Dzięki technologii półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych w imponującym tempie 12 klatek na sekundę, przy nieprzerwanie działającej automatyce ostrości. W rezultacie aparat ten znakomicie nadaje się do fotografowania szybkich akcji, nawet w dużym zbliżeniu. Problemem nie są nawet poruszające się obiekty, ponieważ zastosowane w modelu SLT-A57 rozwiązania gwarantują efektywne śledzenie ruchu. Nowa funkcja automatycznego komponowania portretów wykrywa z kolei twarze w kadrze, dzięki czemu umożliwia uzyskanie optymalnie skadrowanych zdjęć portretowych.

Cyber-shot DSC-RX100: europejski zaawansowany aparat kompaktowy 2012-2013

Dzięki przetwornikowi obrazu Exmor CMOS typu 1,0 cala o efektywnej rozdzielczości 20,2 megapiksela oraz funkcjom ręcznego wyboru ustawień, fotografowanie tym aparatem przypomina pod pewnymi względami wykonywanie zdjęć lustrzanką. Obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar o maksymalnej przysłonie F1,8 połączono z najnowszym procesorem BIONZ. W rezultacie nieduży aparat doskonale sprawdza się w słabym oświetleniu i przy fotografowaniu szybkich akcji, a rejestrowane nim zdjęcia i filmy HD wyróżniają się bogactwem szczegółów. Jeszcze bardziej imponującą możliwością aparatu kompaktowego jest wykonywanie profesjonalnie wyglądających fotografii z ostrym pierwszym planem i miękko rozmytym tłem.

Cyber-shot DSC-HX20V: europejski aparat dla podróżujących 2012-2013

Dzięki trybowi zdjęć makro z odległości od 1 cm i imponującemu, 20-krotnemu zoomowi optycznemu pozwoli utrwalić każdy ciekawy obiekt, bliski i daleki. Ale to nie koniec jego możliwości: w słabym oświetleniu i przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów wydajny optyczny stabilizator obrazu pomoże w uzyskaniu naturalnie wyglądających, ostrzejszych zdjęć z mniejszą ilością szumu. A dzięki odbiornikowi GPS i kompasowi, po powrocie do domu można prześledzić swoją podróż na elektronicznej mapie w komputerze oraz sprawdzić, w jakim kierunku były wykonywane poszczególne zdjęcia.

BRAVIA KDL-55HX850: europejski telewizor 3D 2012-2013

W serii HX850 zastosowano udoskonaloną technologię optymalizacji obrazu X-Reality PRO. Dzięki niej nawet sygnały o gorszych parametrach zmieniają się w obrazy o jakości bliskiej HD; zwiększa się również czystość obrazów 2D i 3D. Telewizor pozwala w bardzo prosty sposób wykorzystywać potencjał Internetu. Funkcja Sony Internet TV daje dostęp do nieprzebranych zasobów filmów, seriali i koncertów na życzenie, a w utrzymywaniu kontaktu z przyjaciółmi i rodziną pomagają fabrycznie zainstalowane aplikacje serwisów Twitter®, Facebook® czy Skype.

Projektor VPL-VW1000ES: europejskie kino domowe wysokiej klasy 2012-2013

Model Sony VPL-VW1000ES jest pierwszym na świecie projektorem do kina domowego umożliwiającym wyświetlanie zdumiewających obrazów 4K, których rozdzielczość (4096 x 2160 pikseli) jest czterokrotnie większa niż obrazów Full HD. Doskonałe wrażenia wizualne są również zasługą zaawansowanych rozwiązań, od obiektywu 4K i bogactwa reprodukowanych barw po bardzo dużą jasność i dynamiczny kontrast sięgający 1 000 000:1. W rezultacie, oglądając w domu materiały 2D i 3D można czuć się jak w prawdziwym kinie.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *