Świat wg. Sony w 2012 roku

Świat wg. Sony w 2012 roku

Cztery litery wciąż mają swoją magię. Cztery litery, czyli: Sony. Celowo użyłem przy tym słowa „wciąż” bo wielki kreator elektroniki trochę się pogubił w ciągu kilku ostatnich lat. A jak ostatnie przykłady innych firm dobitnie pokazują: łatwo jest kopać wielkiego i wytykać mu wszelkie potknięcia. A, że Sony w ciągu kilku ostatnich lat ma pod górkę, to i krytyki jest więcej. Niezmiennie jednak przyciąga uwagę i cieszy się zasłużoną reputacją. Nie dziwi zatem, że na corocznej konferencji Open House gości nie brakowało. Bo to co ma Sony do zaprezentowania na kolejny sezon wciąż wielu interesuje. Także i nas.

W tym roku świat wg. Sony to dalej ogromna różnorodność produktów. W końcu to wielki koncern, który zajmuje się prawie wszystkim. Choć sprzętu jest wiele, to jednak łatwo zauważyć na co stawia nacisk. W materiałach prasowych podkreśla kilka: telewizory z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu X-Reality PRO, odtwarzacze sieciowe z dostępem do Google TV, konsola PlayStation® VITA, najnowsze aparaty z półprzezroczystym ustrem, w tym SLT-A57, kolorowe aparaty kompaktowe o dużych możliwościach Cyber-shot™ czy wodoodporna kamera GW55VE z serii Handycam®. W tekście prasowym nie zabrakło również wzmianki o produktach takich jak: WALKMAN® Z1000, tablety z serii S i serii P, czy laptopy VAIO i kamery Handycam®. Sporo.

Zaczniemy jednak od sprzętu, który najbardziej kojarzy się z domem inteligentnym. Pod lupę w pierwszej kolejności bierzemy telewizory. Pisaliśmy już o nich przy okazji wystawy w Las Vegas. Teraz pora na kolejną garść szczegółów.

Tegoroczny świat wizji w Sony to cztery serie telewizorów: 550, 650, 750 i 850. Pozycjonowanie zostało bez zmian: im wyższa pierwsza cyfra, tym wyższy model w hierarchii. Najlepszą zatem i najbardziej reprezentacyjną serią jest 850. Sony chwali się jakością, na którą szczególny wpływ mają cyfrowe procesory obrazu X-Reality PRO i X-Reality a także najnowsza odsłona technologii Motionflow XR (pomaga osłabić rozmycie obrazu 2D i 3D). Układy optymalizacji obrazu odpowiednio korygują obraz zależnie od oglądanego materiału. I zależnie od trybu wyświetlania: 2D i 3D. Co ciekawe w telewizorze zastosowano matrycę z podświetleniem krawędziowym LED. Tym samym na pełne podświetlenie można liczyć tylko w serii z zeszłego roku: HX920.

W tym roku pojawiło się wreszcie to co konkurencja stosuje już od jakiegoś czasu: wbudowana karta sieciowa Wi-Fi (w zeszłorocznej sieci Wi-Fi było dostępne po zakupie opcjonalnego modułu). Wolność od kabli to jest to, szczególnie, że Sony ma bardzo atrakcyjną platformę internetową. Do wyboru są nowe aplikacje oraz serwisy catch up TV (w Polsce: Ipla, TVN Player, TVP). Ponadto wszystkie telewizory z funkcjami internetowymi umożliwiają łączenie się z serwisami Twitter® i Facebook® oraz prowadzenie rozmów przez Skype. No i jeszcze jeden miły gadżet związany z bezprzewodową łącznością: po podłączeniu telewizora do domowej sieci można do niego przesyłać strumieniowo, bez żadnych przewodów, praktycznie każdy obraz i nagranie.

Po za serią 850 są jeszcze inne. A czym się różnią między sobą? Poniżej krótkie zestawienie.

Seria 850

X-Reality PRO
MotionflowXR 800 Hz
Podświetlenie krawędziowe DynamicEdge LED z funkcją lokalnego wygaszania
Full HD 1080
Sony Internet TV
4 szybkie panele 3D
Wbudowana sieć Wi-Fi
Wzornictwo Monolithic Design, Zintegrowane głośniki
Energy Efficiency Class A dla modeli 55” i 46”, Energy Efficiency Class B dla modelu 40”

Seria 750

X-Reality, MotionflowXR 400 Hz
Podświetlenie krawędziowe Dynamic Edge LED z funkcją wygaszania klatek
Full HD 1080
Sony Internet TV
4 szybkie panele 3D
Wbudowana sieć Wi-Fi
„Sztalugowa” podstawa (* do modeli 32″, 40″ i 46″), Energy Efficiency Class A+ dla 55”, Energy Efficiency Class A dla modeli 46” i 40”, Efficiency Class B dla modelu 32”.

Seria 650

X-Reality
MotionflowXR 100 Hz
Full HD 1080
Sony Internet TV
Wbudowana sieć Wi-Fi
„Sztalugowa” podstawa
Energy Efficiency Class A+ dla modelu 46”, Energy Efficiency Class A dla modeli 40” i 32”.

Seria 550

Obsługa technologii HD (HD ready)
Sony Internet TV
Wbudowana sieć Wi-Fi
„Sztalugowa” podstawa
Energy Efficiency Class B

 

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *