Swoboda aranżacji nie tylko w łazience

Swoboda aranżacji nie tylko w łazience

Pomysł na armaturę? Cóż, wydawać by się mogło, że proste wzorniczo linie kranów i wylewek nie będą przyciągać wzroku. Można jednak je tak zepchnąć na drugi plan, by mimo wszystko przykuwały uwagę a jednocześnie były dyskretnie wkomponowane we wnętrze. Dobrą okazją do pokazania o co chodzi, był debiut armatury SELV firmy Dornbracht. Zgodnie z postulatami „Design yourself!” czy „Express yourself!” linia SELV nie stawia w centrum uwagi samej armatury, lecz indywidualny zamysł projektowy użytkownika, architekta lub projektanta wnętrz. Swoboda, która przejawia się przy aranżacji atmosfery, uwidacznia się również w zdjęciach Attili Hartwiga. Poniżej materiał prasowy producenta.

„Ponieważ seria SELV sama formalnie schodzi na drugi plan, można ją zintegrować z indywidualnymi projektami wzorniczymi” – wyjaśnia dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. „Szczególnie architekci i projektanci wnętrz doceniają tę swobodę”.

 
Seria SELV łączy nowoczesne, precyzyjne linie z klasyczną, stożkowatą formą. Armatury mają elegancki i reprezentacyjny wygląd – jak współczesna interpretacja tradycyjnej trzypunktowej armatury z wylewką umieszczoną blisko umywalki.

 
Wzornictwo, które dyskretnie chowa się w cieniu, pozostawiając pierwszy plan indywidualnemu wnętrzu.
Koncepcja zdjęcia uwidacznia tę skromność i przedstawia SELV jako inspirację na tle czterech łazienek mających autobiograficzny wydźwięk oraz dający się rozpoznać, wypracowany, eklektyczny styl. Berliński fotograf Attila Hartwig zaaranżował linię SELV w bardzo nowatorski, progresywny sposób – jako obiekt. Armatura to część wnętrza, część historii, która jest opowiadana.

 
Widoczna na zdjęciach rozlana akrylowa farba i błyszczący pigment w proszku symbolizują radość eksperymentowania przy projektowaniu łazienki. Łazienka staje się miejscem, które określa nas samych – znajdują się w niej pamiątki i wspomnienia z przeszłości. Porcelanowe figurki, jak sowa czy hipopotam, odzwierciedlają swobodną interpretację linii SELV. Sowa jako mitologiczny symbol spokoju i mądrości subtelnie zwraca uwagę na biografię mieszkańców.

 
Tak, jak w samym projekcie armatury, na zdjęciach łazienek łączą się klasyczne i nowoczesne elementy: z jednej strony podłoga z desek, wysokie sufity i drewniane okładziny – z drugiej strony nowoczesne materiały, błyszczące kolory i samodzielnie wykonane konstrukcje.

 
Jako kompletna linia produktów do łazienki SELV jest dostępna w wykończeniach chrom i matowa platyna. Odpowiednie akcesoria dopełniają całości. Autorem wzornictwa linii jest Sieger Design.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *