Sześć złotych nagród dla Sony: iF Design Awards

Sześć złotych nagród dla Sony: iF Design Awards

Gala wręczenia nagród International Forum Design Awards, była w tym roku wyjątkowo szczęśliwa dla Sony. Firma zgarnęła łącznie ponad 20 nagród w różnych kategoriach. To doskonały wynik szczególnie na tle wszystkich przyznanych nagród. Wśród ponad 4000 zgłoszonych produktów ostatecznie uhonorowano złotymi nagrodami 60 produktów: w tym 6 firmy Sony. Gratulujemy!

Poniżej lista produktów uhonorowanych złotymi nagrodami International Forum Design Awards.

Sony Tablet S

Oparty na systemie Android Sony Tablet S umożliwia oglądanie różnorodnych materiałów rozrywkowych na ekranie o przekątnej 23,8 cm (9,4″). Duży wyświetlacz pozwala na komfortowe przeglądanie Internetu, korzystanie z zasobów najróżniejszych serwisów i na wyświetlanie treści. Konstrukcja z przesuniętym ku jednemu brzegowi środkiem ciężkości daje uczucie lekkości i stabilności przy trzymaniu urządzenia w ręku i poprawia komfort przy długim użytkowaniu. Lekko nachylony ekran zwiększa z kolei wygodę posługiwania się tabletem leżącym na biurku.

Telewizor Sony Bravia NX720

Technologia X-Reality PRO w telewizorach NX720 zapewnia większą ostrość obrazu i bardziej realistyczne efekty 3D. Telewizory z tej serii pozwalają korzystać z zasobów Internetu. Wykończenie hartowanym szkłem o grubości 0,7 mm oraz czarną, lustrzaną ramką sprawia, że wyświetlany obraz wygląda jak zawieszony na jednolitej czarnej tafli. Aluminiowa podstawa z wbudowanymi głośnikami ma teraz jeszcze mniejszą grubość, co przekłada się zarówno na lekkość wyglądu, jak i na doskonałą jakość dźwięku. Projektanci telewizora zadbali o najwyższy standard zastosowanych rozwiązań. Pragnąc nadać telewizorowi nowej generacji ponadczasową formę, połączyli atrakcyjny wygląd ze znakomitą funkcjonalnością i zaawansowaną technologią.

Aparaty fotograficzne

NEX-7, czyli bezlusterkowy aparat nowej generacji z wymiennymi obiektywami ma bardzo prosty wygląd — i wiele zaawansowanych możliwości. Do obsługi różnych funkcji, których efekt działania reguluje się w trzech płaszczyznach, służą dwa pokrętła u góry urządzenia — o oryginalnym, ale stonowanym wyglądzie — oraz kółko z tyłu aparatu. Takie rozwiązania przekłada się na wyjątkowo prostą, intuicyjną obsługę i znakomite wyczucie kierunków. Zaawansowany interfejs użytkownika do minimum ogranicza wyświetlanie funkcji na korpusie aparatu; podkreśla płaską, prostą strukturę i skutecznie łamie zasadę „zaawansowane funkcje = skomplikowana obudowa”, która sprawdza się dla wielu standardowych aparatów.

Prócz NEX-7 wyróżniono także NEX-C3 i DSC-TX55.

Kamera NXCAM NEX-FS100EK
Aby stworzyć idealną kamerę o modularnej konstrukcji, firma Sony połączyła dwa ze swoich atutów: znaną z wysokiej jakości fotografii serię kompaktowych aparatów systemowych α i profesjonalną serię kamer NXCAM. Kamera NEX-FS100E jest wyposażona w przetwornik obrazu CMOS Exmor Super 35, zaprojektowany specjalnie do nagrywania filmów reklamowych i wideoklipów, jak również scen akcji w produkcjach o ograniczonym budżecie.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *