Sztuka chowania głośników

Sztuka chowania głośników

Chcesz słyszeć dźwięk a nie chcesz widzieć głośników czy tradycyjnych kolumn? Jest sensowne rozwiązanie: głośniki sufitowe. Najnowszą kolekcję Designers zaprezentował kanadyjski Paradigm.

Przedstawiciel producenta chwali się, że w nowych modelach dostosowano się do najnowszych wymagań użytkowników, instalatorów i architektów. Prawie niewidoczne ramki stały się jeszcze cieńsze i mniej widoczne. Spoglądając zatem w górę nie będzie na czym “zawiesić oko”.
Zasadnicza zmiana w porównaniu z poprzednią kolekcją: cieńsze i smuklejsze ramki z bardziej przezroczystą maskownicą. Bardziej przezroczysta oznacza większe otwory w maskownicy, co zdaniem producenta wpłynęło korzystniej na zakres rozpraszania dźwięku i minimalizację zniekształceń krawędziowych. Do tego szereg zmian w konstrukcji samych głośników. Zastosowano nowe zawieszenie z termoplastycznego elastomeru NLC (pochodzące z serii głośników Signature). Materiał jest 10 razy bardziej efektywny od standardowych wersji pod względem tłumienia wibracji i rezonansów. Dla zwiększenia maksymalnej amplitudy wychyłu zawieszenie pokarbowano. Po uwzględnieniu nowej konstrukcji napędu (trójdzielna cewka, grubsza górna nakładka, większy magnes ceramiczno ferrytowy) uzyskano podwójną moc i wzrost skuteczności aż o 3 dB. A z polskiego na nasze? Głośniki grają 2 razy głośniej od poprzedników! A to jeszcze nie wszystko.

Paradigm chwali się także poprawą jakości. Dodano stal nierdzewną wyższej jakości, by zwiększyć odporność na korozję. Ponadto zaprojektowano nowy układ kanałów odprowadzania wilgoci i poprawiono mocowanie maskownic (poprzez magnes neodymowy). Wszystkie maskownice standardowo dostarczane są w białym wykończeniu. Można jednak je pomalować na dowolny kolor.

Kolekcja Designers obejmuje głośniki w różnych konfiguracjach. W zależności od wersji zastosowano głośniki średnio niskotonowe o średnicy 165 mm i 210 mm. W serii SA wymienione głośniki wyposażono w większą 38 mm 3 dzieloną cewkę. Kopułki wysokotonowe są zaś takie same: to modele 25 mm.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *