Targi w Soho: Busch-Jaeger Living Space

Targi w Soho: Busch-Jaeger Living Space

Czy sterowanie domem inteligentnym jest trudne? Czy przeciętny użytkownik poradzi sobie z systemem nadzorującym sterowanie oświetleniem, żaluzjami, ogrzewaniem, klimatyzacją, funkcjami video, elektroniczną nianią, zarządzaniem kamer, serwisami RSS i telefonią internetową? Będzie to można sprawdzić testując rozwiązania Living Space Busch Jaeger w ramach systemu KNX.

Busch Jaeger, czyli twórca koncepcji Living Space przekonuje, że system zarządzania inteligentnym domem ma być jak najbardziej komfortowy dla użytkownika. Co to oznacza w praktyce? Klawisze sterowania powinny być łatwe w obsłudze i umożliwiać intuicyjny wybór funkcji.  Sterowanie powinno przypominać możliwie jak najbardziej regulacje używane na co dzień: np. korzystanie z regulacji jasności oświetlenia w domu. Albo: korzystanie z nowoczesnych smartfonów. Kluczowa jest także treść przekazywana przez system zarządzania domem. Na wyświetlaczu użytkownik zobaczy takie dane na których odczytanie potrzeba jak najmniej czasu.

 

Na targach będzie można zatem zobaczyć i sprawdzić nowoczesne panele sterujące. Wśród nich: najbardziej zaawansowany Comfort Touch. Dostępny jest w dwóch rozmiarach: z wyświetlaczem o przekątnej 9 cali i 12,1 cali. Wyglądem przypomina nowoczesny tablet. Twórcy wyraźnie nawiązują do tabletu jednej firmy: Apple.

Idea sterowania także przypomina rozwiązania Apple ale także i innych firm tworzących oprogramowanie do smartfonów. Wszystko za dotknięciem lub przesunięciem palca. Nawigowanie po poszczególnych funkcjach ma być jak najprostsze. Jednym ruchem można nie tylko wywołać poszczególne funkcje sterowania domem ale także dostęp do odtwarzacza muzyki, radia internetowego czy prognozy pogody albo wiadomości giełdowych z serwisów finansowych. Do sprawdzenia: na targach DOM INTELIGENTNY 27-27.10.12 w Soho factory w Warszawie.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *