Telewizor plazmowy

Telewizor plazmowy

W sprzedaży w Polsce pojawiły się nowe telewizory plazmowe z serii E450, E490, E530, E550, E6500 i E8000. To pokazuje, że firma Samsung wciąż skutecznie rozwija także ten segment rynku telewizorów.

Okrętami flagowymi wśród nowych telewizorów plazmowych są modele z serii E8000. Uzyskanie lepszego kontrastu, bogatszej palety barw, a co się z tym wiąże – najwyższej jakości obrazu zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu innowacyjnego panelu Real Black Pro oraz wykorzystaniu specjalnego filtra antyrefleksyjnego Real Black i panelu Clear Image, ograniczającego odblaski światła. Dzięki temu obraz zachowuje wysoką jakość nawet w jasnych pomieszczeniach.

Podobnie jak w ubiegłorocznych modelach, także obecnie użytkownicy zyskują dodatkowy cal ekranu. Zmniejszono również odstęp między ramą a samym ekranem. Telewizor z serii E8000 charakteryzuje się profilem o grubości zaledwie 1,5 cala. Ma przy tym cienką, czarną, metaliczną ramę. Ponadto modele z najwyższej serii E8000 dzięki wbudowanej kamerze i dwóm mikrofonom umożliwiają sterowanie urządzeniem za pomocą głosu oraz gestów.

Seria E8000 należy do grona telewizorów Samsung Smart TV i oferuje użytkownikowi wiele różnorodnych funkcji. Family Story umożliwia tworzenie kolekcji cyfrowych fotografii, zarządzanie i dzielenie się nią. Funkcja Fitness pozwala użytkownikom monitorować postępy w zakresie pracy nad kondycją fizyczną. Dla najmłodszych przygotowano sekcję Kids, w której znajdują się m.in. gry edukacyjne, dzięki czemu nauka i odkrywanie świata zmieni się we wspaniałą zabawę. Zastosowanie aplikacji AllShare Play pozwoli na wymianę treści multimedialnych między telewizorem a innymi urządzeniami, takimi jak smartfony, tablety czy laptopy. Wybrane nowe modele telewizorów plazmowych zostały ponadto wyposażone w funkcję Smart Evolution, co pozwoli na wzbogacenie urządzeń o nowe rozwiązania, które pojawią się w przyszłości.

Innowacyjność i wizja firmy Samsung zostały docenione przez organizatorów tegorocznych targów CES. Najwyższa seria E8000 otrzymała nagrodę Innovations Design and Engineering Awards CES 2012.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki telewizory plazmowe marki Samsung wyświetlają pojedynczy obraz nawet 600 razy na sekundę. Dzięki temu jest on niezwykle płynny i wyróżnia się wyjątkową jakością bez względu na szybkość i dynamikę akcji wyświetlanej na ekranie. Ponadto cztery wejścia HDMI, umożliwiające podłączenie wielu dodatkowych urządzeń, sprawiają, że plazmowe telewizory Samsunga to prawdziwe multimedialne centra rozrywki.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *