Toncelii: inteligentna kuchnia. Ekran jako deska do krojenia?

Toncelii: inteligentna kuchnia. Ekran jako deska do krojenia?

Cytując z materiałów prasowych:  “To jest Prisma. To nowa kuchnia high tech”. W tym stwierdzeniu działu PR włoskiej firmy Toncelii nie ma ani krzty przesady. Zresztą warto zajrzeć do galerii. Możliwe, że i Wam przypadnie do gustu. Nam włoski high tech bardzo się spodobał. Tym bardziej, że ma ciekawą domieszkę.

Nie da się ukryć, że każdy projekt zwykle kupuje się oczami. Włosi z Toncelii i Experienta umiejętnie zagrali na emocjach: stonowany i minimalistyczny design w parze z materiałami wysokiej jakości. Design otrzymał nawet swoją nazwę: pragmatyczny. Ach ten dział marketingu. Niemniej prócz prostoty można zwrócić uwagę na brak konwencjonalnych rozwiązań widocznych niemal w każdej kuchni: uchwytów. Nie ma? Ależ są! Tyle, że umiejętnie schowane. Pani i Pan domu będą musieli się przyzwyczaić.

Ciekawie zagrano światłem. Meble podświetlono od dołu. Praktyczne? Oceńcie sami. Waszej ocenie poddajemy także jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie: interaktywny blat. To nie żart: interaktywny.

Interaktywny znaczy tyle, że blat ma wkomponowane płaskie ekrany dotykowe. To już nie jest włoska technika. To dzieło Samsunga, o którym poniżej jeszcze będzie parę słów. Ekrany mają oczywiście podłączenie do sieci. W zamierzeniu projektantów: obsługa ma być specjalnie dostosowana do używania w kuchni. W projekcie uwzględniono zatem wirtualnego asystenta. Pod ręką menu z listą przepisów, bieżących wiadomości i biblioteką video.

Cóż, interaktywny blat to fajny gadżet. Ale jak na nim używać noży kuchennych? I o tym pomyślano. Ponad blatem umieszczono przesuwny moduł z deską do krojenia. Nie wiemy tylko z czego wykonano “deskę do krojenia”. A blaty? Czarne szkło, anodyzowane aluminium: to co obecnie lubią projektanci luksusowych gadżetów na całym świecie. Do tego powierzchnię mebli polakierowano.

A na koniec jeszcze jeden gadżet. Wyspa jest ruchoma! Czyli z interaktywnym blatem można podjechać wprost pod ukryte AGD Samsunga: piekarnik, mikrofalówkę. Samsung dostarczył także sprzęt do wyspy. Uwzględniono w niej nie tylko ekrany Samsunga ale także płytę grzewczą. W końcu na czymś trzeba zacząć gotować.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *