Viessmann Vitotrol: zdalny system sterujący ogrzewaniem

Viessmann Vitotrol: zdalny system sterujący ogrzewaniem

Koniec ze schodzeniem do kotłowni? Prawie. Niemniej jest już wystarczająco dużo powodów do tego, by zaglądać rzadziej do kotłowni. Wystarczy zaopatrzyć się w sterownik Viessmann Vitotronic. System sterowania stanowią dwa urządzenia: 300 RF i 200 RF. Dzięki nim użytkownik ma w każdej chwili kontrolę nad ogrzewaniem z dowolnego pomieszczenia w którym przebywa.

Vitotrol 300 RF to sterownik z ekranem dotykowym i kolorową matrycą. Dzięki niemu można ustawić do trzech obiegów grzewczych, czas pracy, określić temperatury w pomieszczeniach a także różne tryby pracy i oszczędzania energii. Do wyboru są takie profile jak „party” (czasowe obniżenie temperatury), oszczędny i wakacyjny wraz z określeniem czasu działania pieca. W przypadku gdy w systemie grzewczym wykorzystane są moduły solarne, to wówczas jej praca może zostać przedstawiona w formie graficznej.

Częścią systemu jest regulator Vitotronic 200 z modułem radiowym, dzięki któremu można uniknąć prowadzenia kabli jak w przypadku tradycyjnego przewodowego sterowania. Moduł podłącza się do pieca, by obsługiwać jeden obieg grzewczy.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *