Weber.therm DECOR – nowy tynk elewacyjny

by Arek | 24 kwietnia 2012 19:49

Praktyka pokazuje, że poprawne ocieplenie domu nie jest problemem. Jest nim natomiast wykończenie elewacji, które nierzadko kłóci się z wszelkimi zasadami kolorystycznej kompozycji i dobrego gustu. Jest na to rada.

Systemowe ocieplanie budynków ma zalety – wszystkie potrzebne do tego produkty kupujemy razem, właśnie jako system i wszystkie one mają za zadanie idealnie ze sobą współgrać. Najwięcej swobody zostawia się inwestorowi na ostatnim etapie – wyboru koloru tynku, jakim będzie wykończony dom. Niestety, paleta ich barw nie była zbyt bogata, a decyzje kolorystyczne inwestorów ograniczały się do zaledwie kilku znanych z otoczenia barw.[1]

Firma Weber wprowadza na rynek system ociepleń weber.therm DECOR, w którym tynk dekoracyjny znakomicie imituje mur z cegły, granitu bądź piaskowca. Nowe rozwiązanie pozwala połączyć wizualny efekt klasycznej elegancji z zaletami nowoczesnej, cienkowarstwowej masy wykończeniowej. Dzięki niej możliwe jest ocieplenie i wykończenie nowego budynku oraz wykończenie elewacji na już istniejącym ociepleniu, a nawet czyli położenie nowego tynku na starym. Warstwa wykończeniowa tego systemy jest lekka i nie obciąża ocieplenia. Ponadto

W skład systemu weber.therm DECOR wchodzą dostępne w wielu kolorach i odcieniach tynki:

weber TD327 (o wyglądzie muru z cegły, cena: * 9,45 zł/kg)

weber TD354 (o wyglądzie piaskowca, cena: 14,18 zł/kg)

weber TD353 (o wyglądzie granitu, cena: 14,56 zł).

Przewidziano również możliwość ułożenia tynku w sposób imitujący mur z cegieł rustykalnych, klinkierowych lub ręcznie formowanych.

Przygotowane przez Weber masy są fabrycznie zabezpieczone przed porastaniem grzybami i algami i łatwe w układaniu. Można je nanosić ręcznie lub mechanicznie.

W skład systemu ociepleń weber.therm DECOR wchodzą również: środek gruntujący weber PG225 (cena: 18,85 zł/kg), szablony weber PH951 i PH952 oraz produkty do wykonania warstwy termoizolacyjnej (zaprawa klejowa, klejowo-szpachlowa, siatka zbrojąca).

Towarzyszą im narzędzia pomocne przy projektowaniu: wzornik kolorów i struktur oraz specyfikacja techniczna dostępna u doradców inwestycyjnych Weber. Dla wykonawców organizowane są praktyczne szkolenia, możliwe także na placu budowy.

* wszystkie ceny netto

Autor: Marianna Pogodna

Endnotes:
  1. [Image]: http://dominteligentny.pronczuk.com/wp-content/uploads/2012/04/WEBER_dom_Decor.jpg

Source URL: https://dominteligentny.pl/2012/weber-therm-decor-nowy-tynk-elewacyjny/