Wodoodporny pilot Crestron

Wodoodporny pilot Crestron

Pełna kontrola systemu AV w domu, oświetlenia, zabezpieczeń i termostatów. To już na nikim nie robi wrażenia. Ale co powiecie na pilota, który umożliwia pełną kontrolę nad domem i jest wodoodporny? Ta kluczowa cecha oznacza jedno: teraz kontrolę nad domem można mieć pod prysznicem, w wannie, jacuzzi i basenie a nawet na…jachcie. Przesada?

Crestron chwali się intuicyjnym menu użytkownika w UFO WPR 3ER. Menu można konfigurować wybierając wśród kolorowych ikon (dodatkowe dostępne przy użyciu programu Crestron VT Pro-e). Dzięki temu łatwo wybrać lokalizację do zarządzania, kontrolować muzykę a nawet sterować odbiorem określonej stacji radiowej czy telewizyjnej nie wspominając o aranżacji scen świetlnych. Możliwe jest również śledzenie bieżącej sytuacji: zużycia energii, trybu pracy poszczególnych urządzeń w domu a także …aktualnej pogody z serwisu pogodowego Crestron. Sterowanie odbywa się przy użyciu programowanych przycisków wzorowanych na przenośnych konsolach do gier.

Nowy UFO wykonano nadzwyczaj solidnie. Tak przynajmniej twierdzi producent. Sprzęt jest odporny na działanie chloru, słonej wody a nawet środków służących do sterylizacji (jednym z zastosowań nowego UFO mają być także nowoczesne sale szpitalne). Obudowa jest w pełni szczelna i chroni elektronikę nawet przy zanurzeniu w wodzie na głębokość do 10 metrów. Obudowę pokryto wzmocnioną gumą, która ma ułatwiać użytkownikowi obsługę wszystkich elementów sterujących bez ryzyka ślizgania. Niemniej na wszelki wypadek dodawana jest smycz a sama obudowa unosi się na powierzchni wody.

UFO wyposażono w w jasną aktywną matrycę 2.8″ LCD (rozdzielczość 240 x 320 pikseli). Pilot komunikuje się bezprzewodowo na częstotliwości 2,4 GHz. Deklarowany zasięg: do 60 metrów wewnątrz budynku i ponad 300 metrów na zewnątrz przy wykorzystaniu opcjonalnego wzmacniacza.

Pilot jest zasilany bateryjnie (w komplecie bateria litowo jonowa 1400 mAh). Według deklaracji: bateria powinna wystarczać na tydzień pracy, dzięki szybkiemu systemu przełączania pilota w tryb czuwania. Wbudowana bateria to akumulator, który można ładować przy użyciu opcjonalnej stacji dokującej. Stacja może być zainstalowana na ścianie. Co ciekawe dzięki silnym magnesom stacja utrzymuje pilota nawet przy silnym wietrze (główny problem na jachcie) o prędkości nie przekraczającej 88 km/h.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *