Yamaha BD-S 473: nowy model Blu-ray kontrolowany przez iPhone’a

Yamaha BD-S 473: nowy model Blu-ray kontrolowany przez iPhone’a

Kompatybilność Blu-ray 3D, funkcje sieciowe, aplikacja umożliwiająca kontrolowanie odtwarzacza za pomocą iPhona i urządzeń z Androidem – to tylko część atutów, którymi szczyci się BD-S 473, nowy odtwarzacz Blu-ray
w ofercie Yamahy.

BD-S 473 jest podstawowym modelem z Blu-ray w rodzinie odtwarzaczy Yamahy. Mimo swojej atrakcyjnej ceny (nie więcej niż 1000 zł), urządzenie zostało wyposażone w dość dużą liczbę funkcji, także tych spotykanych w dużo droższych odtwarzaczach.

Nowy odtwarzacz wspiera najnowszy format wideo – Blu-ray 3D, a po podłączeniu do internetu pozwala skorzystać z funkcji BD-Live. Opcja BONUSVIEW daje użytkownikowi dostęp do alternatywnej ścieżki Wideo/Audio umożliwiającej prezentację dodatkowych informacji.

Niezwykle użyteczną okazuje się darmowa aplikacja AV Controller. Wystarczy pobrać ją z iTunes App Store lub Google Play (Android Market), by móc kontrolować odtwarzacz za pomocą smartfonu lub tabletu. Ale nawet ci, którzy nie przekonali się do tabletu, wciąż mogą korzystać z wielu udogodnień. Funkcja SCENE z CEC w znaczący sposób przyspiesza i ułatwia obsługę. Dzięki niej za pomocą jednego przycisku SCENE można np. włączyć  urządzenie i rozpocząć odtwarzanie z amplitunera AV.

Funkcje wideo obejmują wyjście HDMI zgodne z 1080p/24 Hz, w odtwarzaczu zastosowano ponadto technologie Deep Colour i x.v. Colour. Konstruktorzy nie zapomnieli także o miłośnikach wysokiej jakości dźwięku. Model BD-S 473 odtwarza materiały zapisane we wszystkich formatach HD i jest kompatybilny z plikami FLAC.

Zestaw połączeń odtwarzacza obejmuje wyjście HDMI, gniazdo umożliwiające połączenie z internetem oraz dwa gniazda USB, po jednym na przednim i tylnym panelu. Przebrnięcie przez gąszcz funkcji i ustawień ułatwia ekranowe menu graficzne GUI. Ponadto połączenie z internetem umożliwia łatwe przeprowadzanie ewentualnych aktualizacji oprogramowania.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *