Yamaha z nowymi amplitunerami

Yamaha z nowymi amplitunerami

Nie wyobrażam sobie dobrego kina domowego bez klasycznego amplitunera. A Wy? Wprawdzie można szukać alternatywy w postaci gotowych zestawów, ale…. cóż, od razu na wstępie pomijam je podczas selekcji. Niemniej zasadne wydaje się jedno pytanie: czym może nas zaskoczyć amplituner nowej generacji? Yamaha najwyraźniej ma sposób.

Premierę nowych amplitunerów AV otwiera najbardziej podstawowy model o oznaczeniu RX-V373. Chociaż jest to budżetowy model, co sygnalizuje oznaczenie, to wyposażenie funkcjonalne oraz możliwości brzmieniowe tego urządzenia są jak nieskromnie twierdzi producent znakomite i wyznaczają nowe standardy w świecie Audio-Video. Jasne. A cóż innego miałby do powiedzenia dział marketingu?

Nowy model RX-V373 zapewnia doskonały obraz i dźwięk w jakości HD, do dyspozycji oddaje użytkownikowi aż 4 wejścia i jedno wyjście HDMI z obsługą podwyższonej rozdzielczości 4K. Ponadto posiada wejście USB na przednim panelu dla iPoda/iPhona. Wyposażenie modelu w wielojęzyczny graficzny interfejs użytkownika GUI sprawia, iż zarówno konfiguracja urządzenia jak i jego obsługa jest bardzo prosta.

O stopień wyżej jest RX-V473. Obok  wyposażenia charakterystycznego dla niższego modelu, takiego jak wyjścia HDMI zodne z 4K Pass-Through dla obrazów super wysokiej rozdzielczości, zaimplementowano w nim tak ważną technologię, jak AirPlay do bezprzewodowego streamowania muzyki. Nowością w porównaniu do modelu RX-V373 jest również CINEMA DSP 3D dla niesamowicie realistycznego dźwięku.

Technologia Cinema DSP 3D wykorzystana w tym modelu tworzy kilka stref dźwiękowych wokół odbiorcy. W rezultacie cała scena dźwiękowa otacza go we wszystkich trzech wymiarach i dostarcza niepowtarzalnych wrażeń podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Jest jeszcze funkcja Silent Cinema:  przydatna w kreowaniu bogatej i szerokiej sceny dźwiękowej po podłączeniu słuchawek, tak aby można było oglądać filmy lub słuchać muzyki w odpowiedniej jakości. Możecie się oczywiście domyśleć jakie przymiotniki używa marketing Yamahy do określenia jakości.

Umieszczony na panelu przednim port USB, zapewnia wygodne podłączenie dla iPhona / iPoda, a także funkcję ładowania podłączonego urządzenia. Ponieważ cyfrowy sygnał z iPhona / iPoda jest przekazywany bezpośrednio do amplitunera AV, zakłócenia są zminimalizowane, a jakość dźwięku jest znacznie lepsza. Obsługiwane dekodery dźwięku HD: Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus i DTS-HD High Resolution Audio.

Kolejnym z prezentowanych amplitunerów nowej serii jest 7 kanałowy (7 x 115W) model Yamaha RX-V573. W  modelu tym zaimplementowano bardzo wygodną funkcję SCENE. Sprowadza ona obsługę zaprogramowanych ustawień DSP amplitunera i wyboru pożądanego źródła dźwięku do jednego, prostego wciśnięcia przycisku Power-on na pilocie. Amplituner wyposażono w  porty HDMI zgodne z 4K Pass-Through dla obrazów super wysokiej rozdzielczości oraz ze wsparciem standardu 3D i A.R.C. – Audio Return Channel. Funkcja A.R.C. umożliwia wysyłanie i odbieranie sygnału z danymi poprzez jeden i ten sam kabel HDMI, dzięki czemu można usłyszeć dźwięk z telewizora bez potrzeby wykorzystywania do tego osobnego kabla optycznego.

Ostatnim amplitunerem w mającej swoją premierę serii jest RX-V673. Jest on mocniejszym odpowiednikiem modelu, który stoi od niego oczko niżej. Dysponuje on mocą 150W na kanał w konfiguracji 7-kanałowej, a dodatkowo posiada możliwość obsługi 2 stref dźwiękowych. Dzięki wyposażeniu go w technologię AirPlay, funkcje sieciowe, zaawansowane funkcje wideo, 7 dyskretnych kanałów wzmocnienia, oraz wiele, wiele innych rozwiązań, RX-V673 z pewnością ma wszystko to, czego potrzebujesz dla wspaniałej audiowizualnej rozrywki w Twoim domu.

Parę słów o ekologii. To modny temat. Urządzenia posiadają aż 3 tryby oszczędzania energii. Użytkownik może wybrać tryb nazwany ECO mode, który zredukuje pobór energii o 20% w porównaniu do zużycia energii, gdy tryb ten jest nieaktywny. Zużywa on także wyjątkowo małe ilości prądu w trybie gotowości do pracy. Dzięki zaimplementowaniu funkcji Auto Power Down, amplituner może wyłączyć się automatycznie po 2, 4, 8 lub 12 godzinach.

Poniżej podajemy cenę poglądową pierwszego modelu, który wejdzie niebawem do sprzedaży: RX-V373 – 1199zł brutto

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *